אישום: שוטרים תקפו סטודנט באשדוד

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום נגד שני בלשים ממשטרת אשדוד בגין חטיפה ותקיפה של צעיר תושב העיר. השוטרים הוקלטו במהלך הנסיעה בניידת: "גם ככה אתה תתלונן, ניתן לך סיבה טובה"

אישום: תקפו צעיר בבית עלמין. איגנטוב (חדשות 2)

כשבוע לאחר שפורסמה הפרשה לראשונה בחדשות 2, הגישה היום (ה') המחלקה לחקירות שוטרים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שני בלשים בתחנת אשדוד באשמת חטיפה, שימוש לרעה בכוח המשרה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ותקיפת סתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, השוטר סרגיי מלכוב בן 25, המשמש כבלש בתחנה, הסתכסך עם תושב העיר אנדריי איגנטוב, שעה שהאחרון בילה יחד עם חבריו במרכז אשדוד. בעקבות דין ודברים שהתפתחו בין השניים, מלכוב הזעיק את חברו, עטר זיגלווקס, שהיה באותו ערב בתפקיד כראש צוות בילוש על מנת שיגיע למקום כדי לסייע לו.

זיגלווקס הגיע למקום בניידת בילוש יחד עם שוטר נוסף ושני מתנדבים והורה לערוך חיפוש על איגנטוב וחבריו. על אף שלא נמצא דבר במהלך החיפוש, הורה זיגלווקס לאיגנטוב להיכנס לניידת, וזאת מבלי להסביר לו את הסיבה לכך. עם כניסתו של איגנטוב לניידת הלם בו בפניו באגרופו. מלכוב עצמו הצטרף לעימות והלם באיגנטוב מספר מכות אגרוף בזמן שהיה בתוך הניידת.

לאחר מכן, שבו אנשי הצוות לניידת, והחלו לנסוע מהמקום כשאיגנטוב יחד עמם. מיד עם תחילת הנסיעה הורה זיגלווקס לנהג להסיעם לבית העלמין בעיר. ובתגובה לתמיהת איגנטוב בנוגע ליעד הנסיעה, הבהיר לו זיגלווקס כי הם בדרכם לבית קברות משום ששם אין מצלמות. זיגלווקס הוסיף: "גם ככה אתה תתלונן, אני אתן לך סיבה טובה".

במהלך הנסיעה, המשיך לאיים זיגלווקס על אינטיגוב: "נתחיל לבוא אליך הביתה ונבצע חיפושים, נציק לך, הכל יהיה בסדר". עם הגיעם לבית העלמין, הוביל זיגלווקס את איטיגוב אל תוך בית הקברות וחבט באיטיגוב באמצעות אלה בברכו מספר פעמים.

השוטר הוקלט: "גם ככה תגיד שהרבצנו לך, אז לפחות ניתן לך סיבה טובה"

עם מעצרו, הצליח אנדריי להקליט במכשיר הטלפון הנייד שלו את השיחות שהתנהלו בינו לבין השוטרים בתוך ניידת המשטרה. "אני רוצה לדבר איתך... ליד בית הקברות בלי מצלמות", אמר אחד השוטרים. "אתה גם ככה תגיד שהרבצתי לך, אז לפחות אני אתן לך סיבה טובה. אם אנחנו כבר מתחילים ברגל שמאל אז נמשיך עד הסוף".

אלא שבכך לא תמה התנכלות השוטרים. לדברי אנדריי, לובשי המדים לא הסתפקו בהכאתו בפרדס, ובדרכם חזרה לתחנת המשטרה - תקפו אותו שוב. בהקלטות שביצע נשמע הסטודנט כשהוא אומר לאחד מהם לאחר ששמע בקשר הרדיו על אדם המשתולל ברחוב: "אתם מתעסקים בדברים הקטנים. אולי יום אחד זה יקרה למשפחה שלך". מנגד, לא נשאר השוטר חייב ותקף על פי החשד את הצעיר. גורם במשטרה ציין כי הצעיר נעצר לאחר שככל הנראה הקניט את אחד השוטרים בעת ששהה במרכז אשדוד.