חשד: בית ההשקעות אלפא פלטינום הונה לקוח במיליונים

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נידונה תביעתו של לקוח נגד חברת אלפא פלטינום ניהול השקעות, בגין חשד למעילה בכספו בסכום של 30 מיליון שקלים. לטענת הלקוח, הוא ביקש להפוך את הכסף בחשבונותיו לנזיל, אך אז גילה כי החשבונות ריקים

חשד להונאת מיליונים (shutterstock)

בית ההשקעות מעל במיליונים? לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה תלונה של אחד מלקוחות בית ההשקעות אלפא פלטינום, בגין חשד למעילה בכספו בסכום של לא פחות מ-30 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחרונה ביקש הלקוח להפוך את כספו לנזיל, אך אז התברר לו כי החשבונות ריקים. הוא פנה לבית המשפט באמצעות עורכי הדין ד"ר אסף ברם ורועי סלוקי ושטח טענות קשות נגד בית ההשקעות, המנהל 2.5 מיליארד שקלים מכספי הציבור, על גניבה, רמייה ומעילה.

עורכי הדין ביקשו מהשופט צו לתפוס את המחשבים של בית ההשקעות. "לאחר בחינת הראיות, ומבלי לקבוע מסמרות, מדובר בתשתית ראייתית מוצקה", קבע השופט ונתן לעורכי הדין את מבוקשם: השופט הורה למשטרת ישראל לסייע בתפיסת המחשבים, הטלפונים הסלולריים ושאר הציוד בבית ההשקעות, כדי להביא אותם למתלונן.

מ"אלפא פלטינום" נמסר בתגובה: "החברה אינה צד בסכסוך העסקי בין המבקש לבין קרנות הנאמנות הזרות בבעלות קבוצת פורום. מסרנו את המידע כפי שהתבקשנו. לא הוגשה כל תביעה כספית או בדיקה ברשות לניירות ערך נגד החברה. אלפא פלטינום ניהול השקעות מנהלת את כספי לקוחותיה בשקיפות ובנאמנות, כשטובתם תמיד לנגד עיניה, ותחת פיקוח הדוק של הרשות לניירות ערך".