התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ נגד ראשי הערים הנאשמים

בבוקר שאחרי ניצחונם של ראש העיר בת ים שלומי לחיאני, ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו וראש העיר רמת השרון יצחק רוכברגר, עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ בדרישה למנוע מהם לנהל משא ומתן קואליציוני בשל כתבי האישום נגדם. לחיאני: "בטוח שאזוכה, בג"ץ צריך להתרחק מפוליטיקה"

ראש העיר בת ים שלומי לחיאני (חדשות 2)

התנועה לאיכות השלטון עתרה הבוקר (ד') לבג"ץ בדרישה להוציא צו שמונע מראשי הערים נגדם הוגש כתב אישום - שלומי לחיאני מבת ים, שמעון גפסו מנצרת עילית ויצחק רוכברגר מרמת השרון לנהל משא ומתן קואליציוני, ולנמק מדוע לא יתפטרו. התנועה עתרה גם להורות לשר הפנים לנמק מדוע לא יורה למועצות הערים להדיח את ראשי הערים מתפקידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נגד ראשי הערים הוגשו כתבי אישום חמורים, נוכח הנסיבות המיוחדות של המקרים בהן קיימת זיקה הדוקה בין תפקידם הציבורי לבין מהות העבירות המיוחסות להם, ונוכח הפגיעה הקשה מנשוא באמון הציבור במערכת השלטונית ובטוהרו ויושרו של השירות הציבורי בכלל", נכתב בעתירה.

בית המשפט ככל הנראה לא השפיע על הבוחרים. בבת ים נבחר לחיאני ברוב של 58% מקולות הבוחרים, רוב מרשים אמנם אבל הרבה פחות מהתמיכה שלה זכה בבחירות הקודמות, אז קיבל לחיאני יותר מ-80% מקולות הבוחרים. ראש עיריית רמת השרון רוכברגר זכה ל-56% תמיכה בעירו. יחד עם רוכברגר החליטו שופטי העליון להדיח גם את ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, שזכה גם הוא ברוב בבחירות.

ראש העיר רמת השרון יצחק רוכברגר (חדשות 2)

ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו (חדשות 2)

לחיאני הגיב להאשמות והבטיח כי יזוכה. "בג"ץ צריך להתרחק מפוליטיקה", אמר לחיאני לגלי צה"ל. הוא הודיע כי אם יזוכה, הוא עדיין מתכוון לעבור לפוליטיקה הארצית, באחת ממפלגות השמאל או המרכז.

לחיאני מואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, לרוכברגר מיוחסות ריבוי עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וריבוי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד. שמעון גפסו מואשם בשוחד.