מאסר לישראלי שריגל עבור חיזבאללה

עסאם משאהרה נשלח לרצות עונש בן שלוש שנים וחצי בכלא, לאחר שהורשע בעבירות של מגע עם סוכן זר, קשירת קשר ומסירת ידיעה לאויב העלולה להיות לתועלת האויב ואיסור יציאה מהארץ. כמו כן, נגזרו עליו 18 חודשי מאסר על תנאי

ריגל לחיזבאללה - ונשלח למאסר (shutterstock)

בית משפט השלום בירושלים גזר היום שלוש שנות מאסר וחצי על עסאם משאהרה, תושב מזרח העיר שהורשע על פי הודאתו בעבירות של מגע עם סוכן זר, קשירת קשר ומסירת ידיעה לאויב העלולה להיות לתועלת האויב ואיסור יציאה מהארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרוטוקול הדיון עולה כי "גמלה בליבו של הנאשם, תושב שכונת ג'אבל מוכבר בירושלים ונושא תעודת זהות ישראלית, החלטה להיפגש עם אנשי ארגון הטרור חיזבאללה". עוד נכתב בתיאור האישומים, כי בחודש מאי 2012 הגיע משאהרה לסוכנות נסיעות בעיר העתיקה וביקש להזמין חופשה עבור בני משפחתו במצרים ובירדן.

צוין, כי "בעת שהותו בסוכנות הנסיעות הבחין הנאשם בפרסומות לטיולים בלבנון והתעניין באפשרות להצטרף לטיול שכזה, זאת בידיעה שלבנון היא מדינת אויב ולתושבי ישראל אסור לבקר בה".

"בתאריך 20.6.12", נכתב, "יצא הנאשם מישראל לירדן ומשם טס לביירות יחד עם קבוצת הטיול שאליה הצטרף". עוד עולה מהפרוטוקול, כי לאחר שהשתכן במלון בעיר, החליט לסייר בה לבדו, "מתוך כוונה ליצור קשר עם אנשי הארגון". לאחר מכן, נכתב, הגיע משאהרה לרובע דאחייה - הנחשב למעוז חיזבאללה. בדיון נאמר כי הצליח להיפגש עם מקור בארגון שנקרא "המנהל".

משאהרה נשאל אודות מקום מגוריו של ראש הממשלה

בפגישה בין השניים הוצגו לנאשם תצלומי אוויר של אתרים שונים בירושלים והוא התבקש לזהות אותם. כמו כן, הוא נשאל אודות מקום מגוריהם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון. בתום הפגישה, סיכמו השניים כי ייפגשו פעם נוספת למחרת היום.

בעקבות זאת, החליט השופט יועד הכהן לגזור על משאהרה מאסר בפועל בן שלוש שנים וחצי וכן מאסר על תנאי בן 18 חודשים החל מיום שחרורו.