שוטר מג"ב נאשם בשוד נערת ליווי באקדח צעצוע

כתב אישום הוגש נגד שוטר מג"ב בן 19 במסגרתו הואשם, כי שדד נערת ליווי בעזרת צו חיפוש מזויף ואקדח צעצוע. לדברי הפרקליטות, החייל הודה במעשיו ואף הפליל מעורב אחר בפרשה, לאחר שזוהה על ידי נערת הליווי. על פי כתב האישום, השניים התפרצו לדירתה ושדדו ממנה למעלה מאלפיים שקלים

(חדשות 2)

"השוד בוצע וכוון כלפי אישה שכושר ההתנגדות שלה מוחלש": שוטר מג"ב בן 19 נאשם בשוד נערת ליווי באמצעות אקדח צעצוע וצו חיפוש כוזב. חייל נוסף חשוד במעשה, אך טרם הוגש נגדו כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, טוענת המחלקה לחקירות שוטרים כי ביום ראשון שעבר, קשר השוטר יחד עם חייל נוסף קשר לשוד של נערת ליווי בביתה. בכתב האישום נטען כי "השניים הגיעו לביתה באמתלה של קבלת שירותי מין" על מנת לשכנע אותה לעבוד עבורם בזנות.

עוד טוענת המחלקה לחקירת שוטרים כי השניים התחזו לשוטרי היחידה המרכזית (הימ"ר) של מחוז חוף, השתמשו בתעודת שוטר של הנאשם, באקדח צעצוע ובצו חיפוש מזויף. "הנאשם ושותפו עשו את כל האמור על מנת ליטול את כספה ורכושה של המתלוננת שלא כדין, להפחידה, למנוע התנגדות לגניבה ולהקל על ביצועה", נכתב בכתב האישום.

צו החיפוש המזויף הוכן לאחר חיפוש באינטרנט - "הנאשם חיפש באינטרנט והדפיס מספר עותקים מתמונה של 'צו חיפוש' אותה מצא", נטען בכתב האישום, המציין כי השניים העלימו ראיות ושרפו את צו החיפוש המזויף לאחר השוד, בו נלקחו מנערת הליווי למעלה מאלפיים שקלים.

"המתלוננת זיהתה את הנאשם"

הפרקליטות טענה בפני בית המשפט כי השוטר הודה במעשיו והפליל את המעורב הנוסף בפרשה. כתב האישום מייחס לשוטר "עבירות קשירת קשר לביצוע שוד, התחזות לעובד ציבור, זיוף מסמך בכוונה לקבל דבר, שימוש במסמך מזויף והשמדת ראיות".

"בהודאתו מסר המשיב כי המעשים, המבססים עבירות קשירת קשר לביצוע שוד בוצעו תוך תכנון מוקדם וכוונו כלפי אישה העוסקת במתן שירותי מין, אשר כושר ההתנגדות שלה מוחלש ממילא אל מול המשיב", נכתב בבקשת המעצר. כמו כן צוין בבקשה כי המתלוננת זיהתה את המשיב במדויק ותיארה את מעשי השניים, לצד ראיות נוספות כגון אקדח הצעצוע.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של שוטר המג"ב עד לתום ההליכים, מכיוון שקיים "יסוד סביר לחשש מפני שיבוש הליכי משפט", כמו גם על מנת למנוע מקרי שוד נוספים.