פרשת ניסו שחם: תנ"צ ניסים אדרי הורשע

בית הדין למשמעת של המשטרה הרשיע את מפקד מרחב ציון באי דיווח, מסירת עדות שקר, אי מילוי הוראה והתנהגות שאינה הולמת. שלב הטיעונים לעונש וגזר הדין יתקיימו במועד אחר

הורשע. תנ"צ אדרי (פלאש 90)

בית הדין למשמעת של המשטרה הרשיע היום (א') את מפקד מרחב ציון במשטרה, תנ"צ נסים אדרי, בשתי העבירות שבהן הועמד לדין בפרשת ניסו שחם. שחם, מפקד מחוז ירושלים לשעבר, הואשם בשבוע שעבר בביצוע מעשים מגונים וביחסים אסורים עם שוטרות זוטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תנ"צ אדרי הורשע בעבירות של אי דיווח, מסירת עדות שקר, אי מילוי הוראה והתנהגות שאינה הולמת. בית הדין למשמעת בראשות ניצב (בדימוס) יוסי סדבון דחה את רוב טענות ההגנה שהעלה אדרי במהלך משפטו וקבע שקצין בדרגתו ובמעמדו לא יכול לנהוג כפי שנהג. שלב הטיעונים לעונש וגזר הדין יתקיימו במועד אחר.

בחודש אוגוסט האחרון הוחלט שלא להעמיד את אדרי לדין פלילי והתרחישים המסתמנים הם השעייתו עד תום ההליכים או הדחתו מהתפקיד.

הואשם בביצוע מעשים מגונים, ניסו שחם (משטרת ישראל)

במשטרה יש נטייה להחמיר עם אדרי על חלקו בפרשה, ובעיקר על העובדה שבחלקה הראשון של חקירתו שיקר כשהכחיש את הטענה שנפגש עם מפקד תחנה שדיווח לו על תלונת שוטרת שהאשימה את ניצב שחם בהטרדתה מינית ובביצוע מעשה מגונה בה.

בשעותיה הראשונות של החקירה אישר אדרי כי התקיים מפגש בינו לבין אותו מפקד תחנה, אבל התעקש כי שום תלונה בנושא לא עלתה בשיחה שקיים עמו. רק בעימות שנערך הוא הודה כי אכן נמסר לו באותה ההזדמנות מידע על עבירות המין שביצע לכאורה שחם - ובחר שלא לדווח על כך.