שחם הודיע למפכ"ל: "פורש מהמשטרה"

אחרי האישום שהוגש נגדו, החליט מי שהיה מפקד מחוז ירושלים לעזוב את שורות המשטרה, והודיע על כך לרנ"צ דנינו. "עד כה קולי לא נשמע, והציבור ניזון מהדלפות ושמועות שיצאו משורות אלה, שיזמו והובילו המהלכים שהביאו אותי להחלטה הזו", כתב שחם

הודיע על פרישה. שחם (משטרת ישראל)

אחרי האישום - ניצב ניסו שחם מודיע רשמית על סיום תפקידו במשטרת ישראל: שחם שיגר היום (ה') מכתב למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, ובו הוא מפרט את הסיבות לפרישתו משורות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב, ציין ניצב שחם כי הוא מוותר על "זכותו לממש את חופשת ההסתגלות שלה אני זכאי ולהקדיש את זמני ומרצי למאבק שונה מכל אלו שעסק בהם בעבר - המאבק על שמי הטוב".

המכתב ששלח שחם למפכ"ל (חדשות 2)

עוד הוסיף שחם, כי עד כה קולו לא נשמע והסיפור אודותיו "ניזון מהדלפות מכוונות ומגמתיות, שיצאו משורות אלה", שהובילו אותו בסופו של דבר להחלטה הזו. לדבריו, בכוונתו לדאוג לעצמו ולמשפחתו בעת הזו. "לאור התגובות שקיבלתי בחודשים האחרונים, אני משוכנע שרבים נוספים יתייצבו לימיני ויעידו עדות אמת".

אלא שרב-ניצב יוחנן דנינו לא מיהר לקבל את הבקשה והוא ממתין לחוות דעת של משפטנים, האם להיעתר לפרישה מרצון של שחם או לנצל את ההזדמנות ולשדר לשוטרים מסר של הרתעה בכך שיודיע כי הוחלט לפטרו.

נקודה נוספת היא שהשוטרת שנחשבת ל"מחוללת הפרשה", שבשמה נשלח המכתב למח"ש - שבו נטען כי ניסו שחם ביצע בה מעשה מגונה - כלל אינה מופיעה בכתב האישום, למרבה הפליאה. ייתכן שחקירתה העלתה אי-התאמה בין מה שנכתב במכתב לבין העובדות.

שחם: "אחשוף את הקונספירציה ואוכיח אותה בבית המשפט"

לאחר שהוגש נגדו האישום, בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית, משוכנע ניצב ניסו שחם כי מספר קצינים בכירים ממחוז ירושלים, שאותם לא העריך ולא קידם, הם שעומדים מאחורי החקירה שהתנהלה נגדו ומאחורי עיתוי גילוי הפרשה. במהדורה המרכזית נחשפה השבוע עדותו, ובמרכזה טענותיו על הקשר שקשרו נגדו חבריו לפיקוד על מחוז ירושלים.

שחם, בדבריו, אומר מפורשות כי יחשוף "את הקונספירציה הזו ואוכיח אותה בהליך המשפטי. כל מי ששיקר בתיק הזה ומי שהיה בעל עניין להפליל אנשים חפים מפשע יהיה אצלי בבית המשפט שלי. אני מוכן לכל התרחישים. אותי תלו כבר בכיכר העיר, אי אפשר להפחיד אותי. אני מעבר לזה".

העדות כללה גם התייחסות מצדו של שחם לאישום המרכזי נגדו - תקיפתה של שוטרת בסיום שיחת חתך. "לא עברתי שום עבירה - לא פלילית וגם לא משמעתית", הצהיר. "אני חוזר ואומר בקול חד וברור שמי שבדה את זה - נגיע אליו". לשיטתו, להפללתו חברו עוד קצינים, בהם כמה בכירים מאוד. במשפט, הוא מבטיח לחשוף אותם ואת מניעיהם האמיתיים.