אריזות המילקי ישונו: "אין בו שוקולד"

במילקי יש שוקולד? מסתבר שלא: בתביעה שהוגשה נגד היצרנית שטראוס היא הסכימה, במסגרת הסדר פשרה, לשנות את הכיתוב על אריזות המעדן מ"מילקי שוקולד" ל"מילקי בטעם שוקולד". בנוסף, החברה תתרום מוצרי חלב בשווי מאות אלפי שקלים לבית חולים כחלק מההסדר. התובעים טענו: "שטראוס מטעה את הלקוחות"

שוב במחלוקת: המילקי של שטראוס (יח"צ)

שוב מילקי, מעדן החלב עם הקצפת של שטראוס, מגיע לכותרות. הפעם, הוגשה תביעה נגד היצרנית בטענה שהכיתוב על האריזות מטעה את הלקוחות, שכן כתוב שמדובר במעדן שוקולד למרות שאין בו שוקולד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב התביעה ציינו התובעים כי "הכיתוב על גבי האריזה תוך שימוש במילה 'שוקולד' מטעה את ציבור רוכשי המוצר ואף גרם להם לנזק כלכלי לצד נזק שאינו כלכלי".

לאחר התדיינות משפטית, הגיעו הצדדים להסדר הפשרה מבלי שכל צד מודה בטענות הצד שכנגד. שטראוס הסכימה לשנות את הכיתוב על גבי אריזות המוצרים, כך שלפני המילה "שוקולד" תופיע המילה "בטעם", בגופן בעל גודל זהה.

בנוסף, הוסכם על שני הצדדים כי חברת שטראוס תתרום מוצרי חלב בשווי 300 אלף שקל לבית החולים העמק בעפולה.

לפני חצי שנה עמד מעדן החלב במרכז השיח הציבורי בישראל, לאחר שנחשף שבחו"ל המוצר הישראלי נמכר במחיר נמוך יותר מאשר בארץ. אזרחים רבים הביעו תרעומת כך ששוב הוכח שבישראל יוקר המחיה לא מידתי למשכורות הממוצעות, וכי אין לכאורה תחרות של ממש בין רשתות השיווק שכן המחיר של המוצרים ברשתות השיווק היה דומה מאוד או זהה.