אישום נגד ניצב ניסו שחם: ביצע מעשים מגונים וקיים יחסים אסורים עם שוטרות זוטרות

לבית המשפט הוגש היום כתב אישום נגד מפקד מחוז ירושלים לעבר ניצב ניסו שחם, בעקבות קשרים אינטימיים שניהל עם שמונה שוטרות. כתב האישום מפרט מקרים של מעשים מגונים והטרדות מיניות תוך ניצול מרות, כמו גם יחסים מיניים ששחם קיים לכאורה עם שוטרות הכפופות לו, בין השאר, במתקנים משטרתיים

"מפגשים מיניים מזדמנים במתקני משטרה", ני (משטרת ישראל)

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ב') לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, במהלך שירותו במספר תפקידי קצונה בכירים במשטרת ישראל, יצר שחם קשרים בעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות הכפופות לו. הקשרים כללו התקשרויות טלפוניות אינטנסיביות בין מפקד המחוז לשעבר לשוטרות הזוטרות, כמו גם מפגשים מיניים מזדמנים שהתקיימו לעיתים במשרדו של שחם, ברכבו או במתקן משטרתי אחר.

כתב האישום מתאר את יחסיו של מפקד המחוז לשעבר עם שמונה שוטרות, ואת ניגוד העניינים שיצר כשקיבל החלטות בעניינן, בשעה שעתידו במשטרה תלוי בכך שישמרו בסוד את היחסים. עוד מפרט כתב האישום עבירות נוספות בהן חשוד ניצב ניסו שחם, בהן מעשה מגונה שלא בהסכמה ותוך ניצול מרות בשתי שוטרות, כמו גם הטרדה מינית תוך ניצול מרות של שוטרת אחרת.

בחודש שעבר דחה ניצב ניסו שחם את עסקת טיעון שהוצעה לו, שלפיה יודה בהפרת אמונים, ובתמורה יימחקו כל עבירות המין מכתב האישום נגדו. שחם, שתחילה הסכים לעסקה, החליף את צוות ההגנה ואז החליט שלא להסכים לעסקה. לטענתו, הוא לא עבר כל עבירה פלילית, אלא לכל היותר עבירות משמעת, ולכן רוצה להיאבק על צדקתו ולטהר את שמו בבית המשפט.