משה קצב הגיש בקשה למשפט חוזר

הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע בביצוע עבירות אונס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית , פנה לבית המשפט העליון בבקשה לקיים משפט חוזר בעניינו. "פסקי הדין לוקים באופן מהותי עד כדי עיוות דין של ממש", נכתב בבקשה. "אנו דורשים שהליקויים ייבחנו על ידי נשיא בית המשפט"

כפי שפורסם לראשונה בשבוע שעבר בחדשות 2, הגיש הבוקר (ב') הנשיא לשעבר משה קצב בקשה לבית המשפט העליון לקיים משפט חוזר בעניינו. קצב הורשע בעבירות אונס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית. פרקליטו, עורך הדין יהושע רזניק, דורש לקיים משפט חוזר למרשו בשל מה שהגדיר "עיוות דין עובדתי ומשפטי". כעת יצטרכו שופטי העליון להכריע האם העתירה מוצדקת ויש מקום לפתוח בהליך משפטי נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פסקי הדין לוקים באופן מהותי עד כדי עיוות דין של ממש, ולפיכך יש מקום להגיש בקשה למשפט חוזר", נכתב בבקשה שהגיש קצב באמצעות עורכי דינו. "אנו דורשים שהליקויים ייבחנו על ידי נשיא בית המשפט העליון". בבקשה הדגיש קצב כי עדותה של א' ממשרד התיירות "לא נתמכה לגופה בראיה נוספת".

"במקום לזכות את קצב מחמת הספק בגרסת המתלוננות, הוסיף בית המשפט המחוזי וקבע עובדה נוספת שאף היא תזה ללא שום ביסוס", נכתב בבקשה. "קביעה זו, לא רק שאינה מבוססת על ראיה כלשהי, אלא אף עומדת בניגוד לגרסת המתלוננת עצמה".

עו"ד רזניק ציין: "קצב הורשע על פי הספק ולא על פי שיטתנו המשפטית כי הרשעה תיתכן אך ורק אם לא נותר ספק סביר באשמתו של נאשם".

קצב ריצה כרבע מתקופת מאסרו

עורכי הדין יהושע רזניק וציון סהראי שוקדים כבר חודשים על תיק קצב. השניים חשפו משפטנים בכירים ושופטים בכירים בדימוס לחומרים מהתיק. אלו הגיעו יחדיו לכלל מסקנה, שלפיה מתחייבת בדיקה מחודשת בתיק קצב. בנוסף, שכרה משפחת קצב את שירותיו של יועץ התקשורת גיל סולומון.

קצב ריצה כבר כרבע מתקופת המאסר בת שבע השנים שנגזרה עליו - והחל לצאת לחופשות סדירות מבית הסוהר. בתחילת החודש שעבר יצא לחופשה מבית הכלא "מעשיהו" שבו הוא כלוא לרגל בר המצווה של נכדו, ובחודש שעבר יצא לחופשה בת יממה לאחר ראש השנה.

במאי 2012 דחה בית המשפט העליון את בקשתו של הנשיא לשעבר משה קצב לקיים דיון נוסף בעניין עונשו בפני הרכב מורחב של בית המשפט. קצב נשלח לרצות את עונשו עד תום כפי שקבע בית המשפט המחוזי.