3 שנות מאסר לנהג שהפקיר את בני הזוג קריאף ז"ל

ביולי 2011 הזדעזעה המדינה כשרוני לוי, נהג משאית בן 33, פגע בבני הזוג שני וחי-זיו קריאף שעצרו בצד הדרך ונמלט מהמקום. היום שלח אותו בית המשפט ל-3 שנות מאסר בפועל. לוי ישלם גם פיצויים של 20 אלף שקל לכל אחת מהמשפחות - ורישיונו יישלל לשנה אחרי שחרורו

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (א') 3 שנות מאסר בפועל על רוני לוי, שהורשע בהפקרת בני הזוג שני וחי-זיו קריאף ז"ל. זאת, לאחר שפגע בהם עם משאיתו ביולי 2011 ונמלט מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף לעונש המאסר שנגזר על לוי (בניכוי הימים שבהם היה עצור), הוא ישלם 20 אלף שקל פיצויים לשתי המשפחות ורישיונו יישלל ל-12 חודשים לאחר שחרורו.

בני משפחתם של בני הזוג קריאף הגיעו הבוקר לבית המשפט כשהם לובשים חולצות שעליהן התנוססו תמונות קרוביהם שנהרגו. מיד לאחר מתן גזר הדין התרעמו בני המשפחה ומחו על העונש הקל שהוטל על לוי. הם זעקו לעבר השופטים: "הוא הרס לנו את המשפחה, הוא לקח להם את החיים".

"אני אומר את זה בצער, אבל נראה שלאנשים שרוצים לרצוח אנשים אחרים וצפויים לחטוף 20 שנה בכלא, כדאי יותר לדרוס אותם - פשוט כי הם יקבלו שנה בפנים ונגמר. בשבילי התיק הזה נסגר ממחר. מהיום אני מתחיל דף חדש, אני לא רוצה לשמוע יותר על מי שדרס את הבן שלי ואשתו", אמר אילן קריאף, אביו של חי זיו ז"ל.

"היחידים שאחראים לתאונה הם המנוחים עצמם - וכך קבעו בית המשפט וגם הפרקליטות",מסר עורך דינו של הנאשם ארז אבואב. "לא צריך לתלות את הנאשם בכיכר העיר. עונש המאסר שנקבע לו הוא חמור מאוד, אנחנו נשקול להגיש ערעור לבית המשפט העליון".

מנגד, טען פרקליטה של משפחת קריאף שי שקד כי העונש שהוטל על הנאשם אינו חמור דיו: "בתוך כל הצער ניתן למצוא איזושהי רווחה בכך שהתיק הזה הסתיים בעונש חמור. עם זאת, ניתן היה לצפות שיוטל עליו עונש קשה יותר. אני מקווה שהנאשם יניח למשפחה עם כל עינוי הדין שעברה במשך שנתיים ולא יגיש ערעור".

עצרו להחליף צמיג ונדרסו למוות

הנהג והמשאית, ארכיון (חדשות 2)
לוי בן ה-33 פגע בבני הזוג קריאף סמוך למחלף יבנה בשעה שהשניים החליפו גלגל בשולי הכביש. יממה לאחר מכן הסגיר עצמו לרשויות. "ראיתי שפגעתי, עצרתי ונבהלתי, אז חזרתי למשאית", סיפר בשחזור שערכה לו המשטרה.

מימדי הטרגדיה של בני הזוג קריאף מקריית מלאכי, התעצמה כשזמן קצר לאחר שנקבע מותם נודע כי השניים שבו מבדיקת הריון ביום שבו התרחשה התאונה. בית המשפט לא יכל לקבוע בוודאות כי לוי אחראי לתאונה, משום שנהג שעבר במקום קודם לכן כמעט פגע בבני הזוג, נהג משאית נוסף שעבר לאחר מכן פגע בחי-זיו בפעם השנייה.

זירת התאונה, יולי 2011 (חדשות 2)