קרינה בריל הואשמה ברצח ילדיה: "השתמשה בסכין מטבח"

כתב האישום שהוגש נגד בריל מתאר את השתלשלות האירועים שהובילו אותה לשסף את גרונותיהם של שני ילדיה בני ה-5 וה-7 בדירתה בירושלים. מתוארים בו קשיי ההתאקלמות שלה בישראל והאיום שהשמיעה לפגוע בילדים אם רשויות הרווחה יחליטו להוציאם מחזקתה

קרינה בריל, היום (חדשות 2)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד קרינה בריל בגין רצח שני ילדיה, איגור בן 7 ומירה בת 5, לפני כחודש. בשבוע שעבר הוארך בחמישה ימים מעצרה של בריל, שנשלחה לבדיקה פסיכיאטרית מקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום מגולל את השתלשלות האירועים שהובילה בסופו של דבר לרצח המזעזע שבוצע בדירתה של בריל בירושלים. בריל, שעלתה לארץ בחודש מרס האחרון חוותה קשיי קליטה רבים ובין השאר תואר כי נקטה באלימות כלפי אחד מילדיה ובמהלך ראש השנה האחרון אף ניסתה להתאבד.

עוד עולה כי בריל טופלה במשך התקופה האחרונה על ידי גורמי הרווחה. בשלב מסוים היא הביעה חשש מכך שהרשויות יוציאו את ילדיה מחזקתה. יממה לפני פגישה שקבעו הרשויות עמה, בריל ציינה בפני אחותה נדיה כי לא תאפשר לאף גורם לקחת את ילדיה ממנה, וכי היא מתכוונת לפגוע בהם ובעצמה.

בריל ושני ילדיה, איגור ומירה ז"ל (פייסבוק)
 

"ניסתה לשים קץ לחייה באמצעות סכין מטבח"

מששמעה נדיה, אחותה של בריל, על כוונותיה היא נשארה ללון בביתה. בבוקר שלמחרת, גמלה בבריל ההחלטה לרצוח את ילדיה ולשים קץ לחייה. בריל נטלה על פי כתב האישום סכין מטבח גדולה. בריל חתכה את ורידי ידיה ופנתה לחדר הילדים, שם שיספה את גרונה של בתה שקראה לעברה: "אמא לא צריך". בהמשך פנתה בריל גם אל בנה ושיספה את גרונו מתוך כוונה להמיתו.

"חומר החקירה קושר את המשיבה לרצח הילדים, בראש ובראשונה הודאות החשודה עצמה", אמר נציג המשטרה במהלך הדיון בהארכת מעצרה שהתקיים בשבוע שעבר. לדברי המשטרה, האם הודתה בפניהם ברצח, שבוצע מכיוון שחששה שרשויות הרווחה ייקחו ממנה את ילדיה.

האם החשודה בדיון על מעצרה (חדשות 2)

"אחד הילדים התחנן לחייו", אמר נציג המשטרה. "מדובר בדקירות רבות במספר מקומות. תיק החקירה הוא עב כרס, וכולל את הודעת אחותה של בריל, שראתה את האירוע וניסתה למנוע את הרצח". לדברי המשטרה, האחות הוברחה באיומי סכין ולאחר מכן ניסתה האם להתאבד.

הארכת המעצר אושרה בשל הצורך בבדיקה פסיכיאטרית מקיפה, בשל "מצבה המורכב", לדברי עורך דינה של בריל, עו"ד אריאל הרמן. "אנחנו והמשטרה זקוקים גם למסמכים רפואיים על עברה הבריאותי והנפשי של המשיבה מתקופתה במוסקבה", אמר עורך דינה של האם.

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

הוארך מעצרה של קרינה בריל: "הבן התחנן בפני אמו על חייו"

הותרו לפרסום פרטי זהותה של האם החשודה ברצח שני ילדיה

האם החשודה ברצח ילדיה הודתה במעשה: "לא הייתי אמא טובה"

הילדים הובאו לקבורה: "כאב שלא נגמר"

אחות החשודה ברצח: חששתי שמשהו יקרה

האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"

האם לגורמי רווחה: "יש לי קשיים עם בני בן ה-7"

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

כוחות ההצלה: "האם שכבה, ולצידה גופות ילדיה"

חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים