פרשת הרצח בברנוער: הקלה בתנאי המעצר של בני פליסיאן

אחיו של הנאשם ברצח בברנוער, בני פליסיאן, המואשם בשידול לעסקת נשק, הודיע כי הוא מתחתן עם המפקחת שהוצמדה לו מטעם בית המשפט - חברה שהכיר במשך ארבע שנים. בדיון אישר בית המשפט אישר הקלות בתנאי מעצר הבית בו נתון פליסיאן וזה הודיע: "הצדק ייצא לאור". על עד המדינה אמר: "המשטרה תיקח אותו לאבדון"

בית המשפט הקל את תנאי מעצר הבית של בני פליסיאן, אחיו של החשוד ברצח במועדון הברנוער, חגי פליסיאן. בנוסף, בני פליסיאן - המואשם בשידול לעסקת נשק - הודיע היום (ה') כי הוא מתחתן עם המפקחת שהוצמדה אליו מטעם בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני פליסיאן פנה לשופט בית משפט המחוזי בתל אביב ציון קפאח בבקשה לאפשר לו לגשת לביטוח הלאומי: "אני לא בא לשם לעשות פשע - אין לי אמנם שפה גבוהה, אבל אני חייב לטפל בבריאות שלי. יש לי אח (חגי) בבית סוהר שמבקשים עליו שנים רבות, ויש לי אח (אור) שאתה יודע שנפטר. אני לא יכול לעצור את הטיפול בבריאות שלי. בוא נתחיל ונבנה אמון". בתגובה לדברי פליסיאן, אישר השופט קפאח את הבקשה.

השופט החליט כי פליסיאן יורשה ללכת לביטוח הלאומי לכל בדיקה רפואית שתידרש, בכפוף לאישור במכתב שיעביר לפרקליטות ואישורים רפואיים בנוגע להמשך הטיפולים. כמו כן אושר לנאשם לצאת לביתו למשך שעתיים בכל ערב על מנת להתאוורר. פליסיאן אמר בסוף הדיון: "הצדק ייצא לאור". 

פליסיאן: אתחתן עם המפקחת

במהלך הדיון נודע, כי בני פליסיאן עומד להתחתן עם המפקחת, שבית המשפט הצמיד לו בתקופה האחרונה. אותה מפקחת מונתה לפליסיאן לפי הנוהל לפיו, כשאדם משתחרר למעצר בית, בית המשפט ממנה חבר או קרוב משפחה ללא עבר פלילי שיהיה אמון על כך שהחשוד לא יימלט ולא יבצע פשעים. פליסיאן סיפר לחדשות 2 online כי הוא מכיר את בת הזוג כבר ארבע שנים - בטרם החליטו להתחתן. "זה לא מספיק?", תהה.

עו"ד שי שורר, פרקליטו של פליסיאן, אמר בתום הדיון: "גם בית המשפט הבין היום שבנימין פליסיאן מתרחק מהתיק, ובית המשפט אכן נתן הקלה בתנאים. שמענו היום גם בשורה טובה מאוד - שבנימין פליסיאן הודיע שהוא מתחתן. אפשר לומר לו מזל טוב. זה קשר ארוך של מספר שנים". 

עד המדינה. פליסיאן: "המשטרה תיקח אותו לא (חדשות 2)

בדיון נוסף, בפני השופט עודד מודריק, נרשמו חילופי דברים מעניינים בנוגע לעד המדינה. בדיון, שעסק במועד הגשת המענה לכתב האישום, פליסיאן נשאל על מכתבו של עד המדינה , שהתלונן על מצבו הכלכלי ותנאיו. עורך הדין שורר שאל את פליסיאן: "לאן לדעתך זה הולך?", וזה ענה בתגובה: "לאבדון".

השופט נדהם, ממה שעלול היה להתפרש כאיום, וציין: "אני מקווה שזה נרשם, הנאשם אומר שעד המדינה יילך לאבדון, אני חושב שזה מבהיר את חשיבות ההגנה על המדינה". פליסיאן ניסה להבהיר את דבריו, ואמר: "המשטרה תיקח אותו לאבדון".

שמו של עד המדינה נותר חסוי

בנוסף דחה השופט מודריק את בקשת עו"ד שורר להתיר את פרסום שמו של עד המדינה. שורר טען כי עד המדינה הולך ומתראיין מרצונו החופשי, אך השופט סירב להיעתר לבקשה.

עו"ד משה שוחטמן, המייצג את עד המדינה מסר בתגובה כי "הדברים החמורים שנאמרו היום בדיון בבית המשפט מצטרפים לשאר האיומים שקיבל העד בתקופה האחרונה, ואלה מצטרפים למצבו העגום ממילא כעד מדינה בפרשה כל כך גדולה. אני מברך על החלטת בית המשפט להשאיר חיסיון מלא על פרטי העד ותולה תקוות ברשויות החוק שידעו לתת מענה לכל צרכיו של העד".

כארבעה חודשים לאחר פענוח הרצח במועדון הברנוער בתל אביב, התיר שלשום בית המשפט לפרסם כי בני פליסיאן, אחיו של הנאשם ברצח חגי פליסיאן, הוא הצעיר שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, כשהיה קטין.

בסוף חודש יולי האחרון, הוגש כתב אישום נגד בני פליסיאן בגין ניסיון שידול לעסקה בנשק. זאת, לאחר שהוקלט כשהוא מבקש מעד המדינה בפרשת הברנוער לספק לו אקדח על מנת לפגוע בצעיר, שבו חשד כי הצית את רכבו הפרטי.