הפרקליטות דורשת: עונש מאסר בפועל לרב מוטי אלון

בדיון בשלב הטיעונים לעונש בבית משפט השלום בירושלים, ביקשה התביעה שלא למצות את הדין עם הרב, שהורשע במעשים מגונים, ולגזור עליו 9-12 חודשי מאסר. ההגנה ביקשה מנגד להסתפק בעונש מאסר על תנאי ובעבודות שירות. הפרקליטות: "יש לקחת בחשבון גם את הפגיעה במעמדו של אלון". הרב גרוסמן : "מכיר את הטוב בפועלו של הרב"

הרב אלון בבית המשפט, ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בדיון שנערך היום (ה') בבית משפט השלום בירושלים דרשה התביעה להטיל על הרב מוטי אלון, שהורשע בביצוע מעשים מגונים - עונש מאסר. נציג הפרקליטות אמר בדיון כי התביעה דורשת לשלוח את הרב ל-9-12 חודשי מאסר בפועל בגין שני המקרים שבהם הורשע. מנגד ההגנה מבקשת  להסתפק בעונש מאסר על תנאי ועבודות שירות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלב הטיעונים לעונש נפתח היום בבית משפט. נציג הפרקליטות אמר במהלך הדיון, כי במכלול השיקולים לעונש יש להביא בחשבון גם את הערך החברתי, ההרתעה החברתית-ציבורית, אך לא פחות מכך גם את ההרתעה האישית. בטיעונים לעונש ביקש מהשופט לתת את הדעת על כך, כי המעשים המגונים שביצע אלון בחברו של תלמיד, "בוצעו תוך שימוש בניצול לרעה במעמדו, השפעתו הציבורית וקסמו האישי".

כחלק מהטיעונים, לפיהם אין להביא למיצוי הדין על שתי העבירות, הציג נציג התביעה את: הפגיעה במעמדו של הרב, במשפחתו בשל התפוצצות הפרשה, חלוף הזמן מאז ביצוע העבירה, וכן פעילותו הציבורית הרבה ותרומתו לחברה לאורך השנים.

פרקליטו של הרב אלון, עו"ד אשר אוחיון, התייחס אף הוא לגורמים הללו כגורמים מקלים, וביקש מהשופטת להביאם בחשבון בגזר הדין. "אפילו בית המשפט קבע כי 'אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא'", אמר, "לכן ראוי מלפנים משורת הדין, גם לאור ההרשעה, לא לפעול למיצוי הדין ולהימנע מעונש מאסר בפועל על הרב מוטי אלון ולהסתפק רק במאסר על תנאי ועבודות שירות".

הרב גרוסמן: "אלון עבר למגדל העמק בשל מצב רפואי"

לדיון הגיע גם הרב דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק, המיודד עם הרב אילון שנים ארוכות. הרב גרוסמן סיפר בפתח המשפט כי הגיע למקום "מתוך הכרת הטוב של פועלו של הרב אלון בתחומים שונים, והעזרה הרבה שהוא קיבל לאורך השנים, בכל הקשור לפעילות חסד ופעילויות חינוכיות בעלות חשיבות רבה".

הרב גרוסמן לא התייחס בדבריו להרשעתו של הרב ולתלונות העבר, אולם סיפר כי כאשר הרב מוטי אלון עבר למגדל העמק, ידע ממנו כי הגורם למעבר היה מצב רפואי - ולא החלטה שהיתה קשורה בפרשה.

"ניצל את קסמו האישי" (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בחודש אוגוסט האחרון, שלוש שנים וחצי לאחר שפורסם כי הרב מוטי אלון הטריד לכאורה מינית נערים, הרשיע ית משפט השלום בירושלים את הרב בשתי עבירות של ביצוע מעשים מגונים בכוח בחבר של אחד מתלמידיו.

הפרשה החלה בפברואר 2010, כשפורום "תקנה" המורכב מרבנים של הציונות הדתית, פרסם כי הרב אלון הטריד מינית לכאורה נערים שבאו לקבל ממנו עצה. הפרקליטות פתחה בחקירה והחליטה כי יש אמת בטענות שפורסמו.

למרות שפורום תקנה טען כי יש נגד הרב עדויות רבות על התנהגות בלתי הולמת, בסופו של דבר הוגש נגד הרב אלון כתב אישום על מעשים מגונים שביצע לכאורה בשניים מתלמידיו. אחד משני האישומים נגד הרב נמחק בתחילת השנה, בעקבות סירובו של אחד המתלוננים להעיד נגדו.