אחרי האשפוז ודחיית הדיון: זקן תחזור להעיד בעוד שבוע

לאחר האזהרה של השופט רוזן לפרקליטיה של שולה זקן, שאשפוזה הביא לדחיית חקירתה הנגדית, הושגה הסכמה שלפיה היא תמשיך להעיד ביום חמישי הבא. בית המשפט הוציא לזקן צו עיכוב יציאה מהארץ

תעיד ביום חמישי. ארכיון (חדשות 2)

עוד התפתחות במשפט הולילנד: אחרי דחיית הדיון שתוכנן להיום (ה'), בעקבות אשפוזה של שולה זקן, הודיע השופט דוד רוזן לפרקליטיה, כי אם זקן לא תתייצב לדיונים ביום ראשון בשעה 11:00 - הדיונים ימשיכו גם בלעדיה. בעקבות הודעתו של השופט, הושגה הסכמה בין פרקליטיה של ראש לשכתו של אולמרט לשעבר לבין השופט רוזן כי זקן תחזור להעיד ביום חמישי בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט רוזן הבהיר בבוקר כי אם ראש לשכתו לשעבר של אולמרט לא תעמוד בתנאים - בית המשפט יזמן עד תביעה אחר. בנוסף, הוצא צו איסור יציאה מהארץ לזקן - בהסכמת הפרקליטות וסנגוריה.

אתמול, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט חשה ברע. היא עברה בדיקות בבית החולים ואז הוחלט לאשפז אותה. פרקליטיה דיווחו לשופט דוד רוזן כי זקן אינה חשה בטוב וסובלת ממתח - והוא החליט לדחות את הדיון. במהלך הדיון היום אמורה הייתה זקן,  המואשמת בקבלת שוחד מעד המדינה שמואל דכנר - לעבור חקירה נגדית על ידי התביעה.

סימנים ראשונים למצבה הקשה של זקן נראו כבר בדיון שנערך שלשום, במהלכו קרסה זקן על דוכן העדים ופרצה בבכי. השופט קיבל אז את בקשת פרקליטיה והורה לקצר את העדות. הדיון שנדחה יתקיים ככל הנראה כסדרו בשבוע הבא.

"דכנר חיבק, ליטף ונישק"

זקן בבית המשפט. ארכיון (חדשות 2)

ביום ראשון החלה עדותה של ראש לשכתו של אולמרט לשעבר במשפט הולילנד. בפרקליטות קיוו כי עדותה של זקן תסדוק את הברית בינה לבין אולמרט, אבל היא בחרה לתקוף בחריפות דווקא את התנהלות המשטרה.

"הם לא רצו לשמוע את האמת, רק רצו שאדבר על אולמרט. אני מצטערת ששיתפתי פעולה", אמרה. "קראתי את חקירותיי במשטרה ולא האמנתי. החקירה הוקלטה וצולמה אבל אלה לא היו התשובות שלי, כי הייתי אחרי טיסה מלוס אנג'לס ומבלי לפגוש עורך דין".

"בפרשות הקודמות שמרתי על זכות השתיקה כי חשבתי שהן לא היו הגונות", אמרה זקן מעל דוכן העדים. "בפרשת הולילנד עצרו אותי בשדה שוטרים בריונים עם נשקים, שלא היו מוכנים אפילו שאצא לבני משפחתי להסביר שנעצרתי".

שלשום שבה זקן לדוכן העדים, וסיפרה על מערכת היחסים האינטימית שניהלה עם עד המדינה. "בגדול, אני יודעת שטעיתי בזה שלקחתי ממנו כסף ונתתי לקשר לסובב אותי", אמרה. "עכשיו אני מבינה למה הוא שייך זאת. 30 שנה אני עובדת בשירות המדינה ולא קרה לי דבר כזה. הוא ראה את הלחץ שלי בעבודה והיה מטלפן בלילות, שואל איך אני, האם נרגעתי, אומר לילה טוב".

"דכנר ביקש לקנות את אהבתי ותודה לקדוש ברוך הוא שלא נסחפתי", אמרה ראש הלשכה לשעבר, בתגובה לשאלתו של השופט - האם ניסה דכנר לקנות את שירותיה. "הוא חיבק, ליטף ונישק. הוא קנה לי תכשיטים. היו נאשמים שאמרו כאן - הלוואי שימות. אני לא רציתי שימות. הוא דחף לי כסף בכוח. סירבתי אבל הוא אמר שזה לא מזיז לו שורה בחשבון. נעם לי שיום אחד הוא בא אלי עם צמיד, פתח את זה במשרד ואמר 'תראי מה הבאתי לך, מאמאל'ה'".