פליט סודני זוכה מאונס תלמידת תיכון

מוחמד פאדול, שהואשם כי תקף מינית נערה במהלך מסיבת סיום של בית ספרה לפני כשנה וחצי, זוכה מחמת הספק – לאחר שבית המשפט קבע כי הנערה נכנסה לחדרו מרצונה החופשי. בהחלטתו כתב השופט צבי סגל: "בית המשפט היה ער לחלוטין לכאב הנורא של הנערה"

פליט סודני זוכה מאונס תלמידת תיכון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה הבוקר (ג') מחמת הספק את מוחמד פאדול, פליט סודני, מעבירה של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות בתלמידת תיכון מירושלים, במהלך מסיבת סיום בווילה ביישוב שדות מיכה לפני כשנה וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום המקורי יוחסה לפאדול עבירת אונס, אלא שלאחר שמיעת ראיות הצדדים, הודיעה הפרקליטות לשנות את סעיפי האישום. בהחלטה, שהתקבלה על ידי הרכב של שלושה שופטים, נאמר כי הנאשם לא השתתף במסיבה בווילת "אחוזת גן עדן", שם עבד כמנקה. את פאדול ייצג עורך הדין מוחמד ענאבסה מהסנגוריה הציבורית.

עוד נקבע כי פאדול כלל לא שהה בשטח הווילה בשעות הרלוונטיות, אלא ישן במיטתו. "המתלוננת נכנסה לחדרו ולמיטתו ביוזמתה והביעה, הן במילים והן בהתנהגות, רצון לקיים עמו יחסי מין או אינטראקציה מינית אחרת", נקבע.

"המסיבה הסתיימה באקורדים כואבים מנשוא"

השופטים אף ציינו כי שאלות רבות מדי בנוגע למה שהתרחש באותן שעות נותרו ללא מענה, וכי העדויות "אינן מאפשרות להגיע למסקנה חד משמעית ביחס לאשמתו של הנאשם ולמלא את הפערים באופן שיאפשר את הקביעה מעבר לספק הסביר שהנאשם אשם במעשים שיוחסו לו".

"המתלוננת הגיעה למסיבה כדי לחגוג את סיום לימודיה בבית הספר, אולם עבורה הסתיימה המסיבה באקורדים צורמים וכואבים מנשוא - עת שבה לביתה וגילתה לתדהמתה כי גופה נחבל וכי הייתה מעורבת באינטראקציות מיניות שאת רובן אין היא זוכרת, כאשר חלקן, כך נראה, בוצעו גם תוך הפעלת אלימות פיזית לא מבוטלת כלפיה", כתב השופט צבי סגל בהכרעתו.

"מעדותה לפנינו התרשמתי כי הכאבים בשל החבלות הגופניות והנפשיות שחוותה, התעצמו עשרות מונים נוכח אובדן הזיכרון והידיעה אודות טיבם המדויק של המעשים שבוצעו", הוסיף השופט. "בית המשפט היה ער לחלוטין לכאב נורא זה, שעמד לנגד עינינו לאורך כל מהלך הדיון בתיק ואנו מאחלים למתלוננת החלמה ומזור מלאים לנפשה הפצועה".