פרסום מודעת "הפוטש בקריה": הושג הסכם פשרה בין אבי בניהו לפרסומאי אילן שילוח

דובר צה"ל לשעבר משך את תביעת הדיבה שהגיש בעקבות פרסום המודעות, שהובילו בין השאר לפרשת מסמך הרפז, לאחר שהושג הסכם גישור בין הצדדים. במסגרת הפשרה הצהיר הפרסומאי אילן שילוח, כי לבניהו אין כל קשר למסמך הרפז והדבר אף לא נטען במודעה עצמה. למרות שבניהו דרש פרסום מודעות התנצלות, שילוח לא התנצל

הסכימו על פשרה, שילוח ובניהו (דו"צ, יח"צ)

פרסום ראשון: כחודש לאחר שדובר צה"ל לשעבר, תא"ל (במיל') אבי בניהו הוסיף את הפרסומאי אילן שילוח לתביעת הדיבה שהגיש בעקבות פרסום מודעות "הפוטש בקריה" - הצדדים הגיעו אתמול להסכם פשרה בסופו של תהליך גישור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש (ב') משך בניהו את התביעה שהגיש נגד שילוח, מנכ"ל חברת הפרסום "מקאן אריקסון", שהודה כי יזם ומימן את המודעות שפורסמו בעיתונים והובילו לאי מינויו של יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל, כמו גם לפרשת מסמך הרפז.

על פי הסכם הפשרה, בניהו ימשוך את התביעה ובתמורה הפרסומאי אילן שילוח הצהיר כי בניהו לא היה מעורב בכתיבת מסמך הרפז ובהפצתו. במסגרת ההסדר הוסכם כי שילוח לא יתנצל על הדברים שנאמרו במודעות - זאת על אף דרישתו של בניהו בכתב התביעה כי תפורסם בכלי התקשורת מודעות התנצלות.

במקום פיצוי של 2.5 מיליון שקלים - תרומה של 50 אלף שקלים ליחידה קרבית

לאחר שבית המשפט קיבל את הסכם הגישור שהובילה השופטת הילה גרסטל, הסכימו הצדדים כי שילוח לא ישלם את הפיצוי בסך 2.5 מיליון שקלים, אותם תבע בניהו, אלא יתרום 50 אלף שקלים לאחת היחידות הקרביות בצה"ל.

בחודש אוגוסט האחרון פורסם לראשונה בחדשות 2 כי מי שיזם ומימן את פרסום מודעת "הפוטש בקריה", שפורסמה בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ", הוא הפרסומאי ויו"ר חברת "מקאן אריקסון" אילן שילוח. הדברים נחשפו בתצהיר שכתב שילוח לבית המשפט, ובו הודה כי הוא זה שעומד מאחורי הזמנת המודעה, דרך חברת הפרסום שלו. חברת "מקאן" שילמה לעיתונים 65 אלף שקלים עבור פרסום ההודעה, אך הכסף הועבר ישירות מחשבונו הפרטי של שילוח, ולא מחשבון משרד הפרסום.

"איני מכיר את גלנט אישית ולא פגשתי אותו לעולם, אבל לא יכולתי להשתחרר מהרושם שהטריד אותי מאוד כאזרח, כי הדברים אינם מקריים ולא התרחשו בחלל ריק, שהרמטכ"ל ודוברו עושים שימוש בתקשורת כדי להסית את דעת הקהל נגד שר הביטחון והאלוף גלנט ולפגוע בתדמיתם הציבורית", סיפר שילוח בתצהיר שהגיש, בו הסביר מדוע פרסם המודעה.