שולה זקן בבית המשפט: "דכנר חיזר אחריי"

לאחר שבתחילת השבוע תקפה שולה זקן את התנהלות המשטרה בעדותה הראשונה במשפט הולילנד, שבה מנהלת לשכתו של רה"מ לשעבר אולמרט לדוכן העדים וסיפרה על מערכת היחסים שלה עם עד המדינה דכנר. זקן, הנאשמת בקבלת שוחד מדכנר, סיפרה: "היה מחבק, מלטף ומנשק"

"חיזר אחריי" שולה זקן ושמואל דכנר (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נמשכת גם הבוקר (ג') עדותה של שולה זקן במשפט הולילנד. זקן, שהייתה מנהלת לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומואשמת בקבלת שוחד מעד המדינה שמואל דכנר, שטחה מעל דוכן העדים את מערכת היחסים האינטימית שניהלה עמו: "הוא חיזר אחריי כגבר לאישה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בגדול, אני יודעת שטעיתי בזה שלקחתי ממנו כסף ונתתי לקשר לסובב אותי", אמרה זקן. "עכשיו אני מבינה למה הוא שייך זאת. 30 שנה אני עובדת בשירות המדינה ולא קרה לי דבר כזה. הוא ראה את הלחץ שלי בעבודה והיה מטלפן בלילות, שואל איך אני, האם נרגעתי, אומר לילה טוב".

"דכנר ביקש לקנות את אהבתי ותודה לקדוש ברוך הוא שלא נסחפתי", אמרה זקן בתגובה לשאלתו של השופט - האם ניסה דכנר לקנות את שירותיה. "הוא חיבק, ליטף ונישק. הוא קנה לי תכשיטים. היו נאשמים שאמרו כאן - הלוואי שימות. אני לא רציתי שימות. הוא דחף לי כסף בכוח. סירבתי אבל הוא אמר שזה לא מזיז לו שורה בחשבון. נעם לי שיום אחד הוא בא אלי עם צמיד, פתח את זה במשרד ואמר 'תראי מה הבאתי לך, מאמאל'ה'".

"מתביישת ביחסיי עם דכנר"

"אבל הוא לא שלח לך פרח", הקשה השופט על זקן. "הוא השקיע בך ממשית בכספים רבים, נתן לך מאות אלפי שקלים". "הוא התייחס אלי אישית וזה סובב לי את הראש", ענתה. "בטיפשותי הרבה נסחפתי. היו לי נקודות אדומות אבל איתו הן לא פעלו. מה שעשיתי היה לא ראוי, אבל לא היה פלילי".

זקן ואולמרט בבית המשפט (חדשות 2)
"מהר מאוד הגענו ביחסים בינינו לאינטימיות לא רומנטית. הייתה אהבה גדולה אבל לא היו יחסי אישות", אמרה זקן. בתגובה שאל אותה השופט האם מדובר ביחסים דומים לאלו שהיו לה עם אולמרט. "את אולמרט הערצתי לגמרי, אל תשווה בין השניים. דכנר חיבק ונישק - אולמרט לא התנהג אלי כגבר לאישה. הוא ניגב לי את הדמעות כשאבי נפטר".

זקן המשיכה וסיפרה כי נהגה ללכת שלובת זרוע עם דכנר על הטיילת. "כאישה נשואה, הלכת איתו שלובת זרוע?", שאל השופט. "כן, ואני מתביישת בזה. האיש הזה נתן לי... אני מתביישת... הוא נתן לי להרגיש משהו מיוחד. זה מבייש אותי כי גם בני כאן. הוא אמר לי להגיע לפגישה איתו בדירה. הגעתי, אבל הוא התנהג לא יפה והלכתי. יותר לא הגעתי לשם. הבנתי שזו לא דירה של פגישות עבודה".

"קיבלתי מאה אלף דולר כדי לסגור משכנתא", סיפרה זקן. "הוא אמר 'אם אני יכול לעזור לאהובה שלי'. לא סיפרתי לבעלי על הקשר איתו כי חששתי שיפרש זאת כיחסים בין גבר לאישה".

"במשטרה רק רצו שאדבר על אולמרט"

זקן מסרה את עדותה הראשונה במשפט הולילנד ביום ראשון. בפרקליטות קיוו שעדותה תסדוק את הברית בינה לבין אולמרט, אבל זקן בחרה לתקוף בחריפות דווקא את התנהלות המשטרה. "הם לא רצו לשמוע את האמת, רק רצו שאדבר על אולמרט. אני מצטערת ששיתפתי פעולה", אמרה. "קראתי את חקירותיי במשטרה ולא האמנתי. החקירה הוקלטה וצולמה אבל אלה לא היו התשובות שלי, כי הייתי אחרי טיסה מלוס אנג'לס ומבלי לפגוש עורך דין".

"בפרשות הקודמות שמרתי על זכות השתיקה כי חשבתי שהן לא היו הגונות", אמרה זקן מעל דוכן העדים. "בפרשת הולילנד עצרו אותי בשדה שוטרים בריונים עם נשקים, שלא היו מוכנים אפילו שאצא לבני משפחתי להסביר שנעצרתי".

"החוקרים אמרו לי שמי שהיה בשבילי פרויקט חיים", אמרה זקן בהתייחסה לאולמרט, "משתין עלי בקשת, מוכר אותי. הכניסו אותי לתא מרוח בקיא. אי אפשר היה להתקלח. בן אדם צריך לקבל את המינימום כדי לשמור על צלם אנוש".