שולה זקן העידה: "יש לי סודות על אולמרט, לא פליליים"

רק בשבוע שעבר יצאה זקן נזעמת מאולם הדיונים שבו העיד רה"מ לשעבר במשפט הולילנד. היום היא זומנה להעיד לראשונה ובפרקליטות קיוו שתסדוק את הברית עם אולמרט. "יש לי סודות עליו, אבל הם לא פליליים", אמרה, אך בחרה למקד את מרבית עדותה בביקורת נגד התנהלות המשטרה

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נמשך מצעד העדויות במשפט הולילנד. לאחר שבשבוע שעבר יצאה נזעמת מאולם הדיונים שבו העיד ראש הממשלה לשעבר אולמרט, העידה היום (א') לראשונה במשפט ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. "יש לי מלא סודות על אולמרט, אבל אף אחד מהם לא פלילי", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרקליטות קיוו שעדותה של זקן תסדוק את הברית בינה לבין אולמרט, אבל זקן בחרה לתקוף בחריפות דווקא את התנהלות המשטרה. "הם לא רצו לשמוע את האמת, רק רצו שאדבר על אולמרט. אני מצטערת ששיתפתי פעולה", אמרה. "קראתי את חקירותיי במשטרה ולא האמנתי. החקירה הוקלטה וצולמה אבל אלה לא היו התשובות שלי, כי הייתי אחרי טיסה מלוס אנג'לס ומבלי לפגוש עורך דין".

"בפרשות הקודמות שמרתי על זכות השתיקה כי חשבתי שהן לא היו הגונות", אמרה זקן מעל דוכן העדים. "בפרשת הולילנד עצרו אותי בשדה שוטרים בריונים עם נשקים, שלא היו מוכנים אפילו שאצא לבני משפחתי להסביר שנעצרתי".

זקן, הנאשמת בקבלת שוחד מעד המדינה שמואל דכנר, ביקרה את התנהלות המשטרה שסירבה לעמת אותה עם דכנר. "למרות ששתקתי - עימתו אותי עם טלנסקי. מה יש כאן לעמת כשאני שותקת? במקרה הזה ביקשתי מהרגע הראשון להתעמת עם דכנר והם סירבו. למה? אני למודת עימותים. עימתו אותי עם ג'קי מצא, עם טלנסקי. למה עם דכנר לא נתנו לי?".

"החוקרים אמרו לי שמי שהיה בשבילי פרויקט חיים", אמרה זקן בהתייחסה לאולמרט, "משתין עלי בקשת, מוכר אותי. הכניסו אותי לתא מרוח בקיא. אי אפשר היה להתקלח. בן אדם צריך לקבל את המינימום כדי לשמור על צלם אנוש".