אולמרט נגד אחיו: "כעסתי עליו"

סערה רודפת סערה בעדות אולמרט במשפט הולילנד: לאחר שספג ביקורת ממזכירתו שולה זקן, תקף אהוד אולמרט גם את אחיו יוסי, ואמר: "היה לנו כעס נורא על יוסי, מרירות נוראה ושוק נורא. היינו בהלם מהתנהלותו"

"היה לנו כעס נורא עליו". (חדשות 2)

"היה לנו כעס נורא על יוסי, מרירות נוראה ושוק נורא" - כך אמר היום על אחיו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שממשיך היום (ה') את עדותו במסגרת משפט הולילנד. "היינו בהלם ממנו, מהתנהלותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדברים נאמרו כתגובה לעדותו של עד המדינה שמואל דכנר ז"ל שאף זכתה לאישור מצד יוסי אולמרט. על פי עדותו של דכנר, הוא נשלח על ידי אהוד אולמרט להעביר חצי מיליון שקלים ליוסי. "בזה התאפיינו חיי שאני לוקח שוחד?", תהה אהוד אולמרט, "יכולתי לסייע לאחי במצוקתו בשורה של אופנים".

אולמרט נתן לאחיו צ'ק על סך 10,000 שקלים ב-2004, אמר כי מדובר ב-60% ממשכורתו וביקש מיוסי שלא לפנות אליו יותר. עו"ד יונתן תדמור, מטעם התביעה, הקריא היום מעדותו של יוסי אולמרט שטען כי "אהוד הוא אח אהוב עליי והיו דברים שלא היו מקובלים עליי, אבל תמיד היינו אחים טובים ואוהבים". על כך הגיב אהוד אולמרט: "אני לא אכנס כאן בבית המשפט לאופי היחסים ביני לבין אחי".

עו"ד תדמור המשיך וטען כי ישנן דרכים אחרות לעזור לאדם בחובות. הוא שאל אם לא הייתה אפשרות לעזור ליוסי באופן הגון. על כך השיב אולמרט כי "היינו מנסים לעזור, אם היינו יודעים כל השנים שבמהלכן הוא היה בחובות, עד אמצע 2004".

"אהוד אח אהוב עליי". יוסי אולמרט (חדשות 2)

"היו לו בעיות עם שוק אפור"

השופט שאל את אהוד אולמרט מדוע לא פנה לחבריו העשירים בעולם שהיו יכולים לסייע לאחיו. "כי התברר שהיו לו בעיות עם שוק אפור וגורמים עבריינים", השיב אולמרט. "בקונטקסט הזה, כשאני סגן ראש ממשלה, הרגשתי לא נוח".

"אנחנו במשפחה היינו מוכים, לא חשבתי על מה זה יעשה לקריירה שלי", המשיך אולמרט בעדותו היום. "נבחרתי לראש הממשלה לאחר שכל הדברים הללו נודעו. למרות שלא רציתי ולמרות שזה עיצבן אותי, עזרנו ליוסי".

"איך זה שלא היית בקשר כספי איתו, אבל לאחיך יוסי שלחת אותו?", שאל עו"ד תדמור. "התחלתי בזה שהכחשתי שאני הפניתי את דכנר אליו", הבהיר אולמרט, "אמרתי בלשכה: 'אם אתם יכולים לעזור לו, תעזרו לו. גם בתרומות'. וזה התגלגל, אני לא יודע למי פנו ומתי. זה כבר שנת 96', דכנר הסתובב והכיר את כולם בלשכה, אני גם לא מייחס את זה למישהו ספציפי. ביום מסתובבים עשרות אנשים בלשכת ראש העיר".

תדמור המשיך בשאלותיו ותהה "אם כל מה שדכנר תרם זה 5,000 שקלים, אז מאיפה כולם ידעו שהוא תורם גדול?". אולמרט השיב: "אתם יודעים שהוא תרם לאנשים רבים, אתה יודע כמה הוא תרם לפואד. הוא תרם לאנשים ממפלגות אחרות". "מה עניין אותו המועמדות של יוסי לפריימריז?", שאל תדמור, ואולמרט השיב: "אני אגיד לך את התזה שלי, עניין אותו לקדם את פרויקט הולילנד".

עו"ד תדמור ניסה ללחוץ על אולמרט בנוגע לכך שידע על חובותיו של אחיו, והוא השיב לו: "אין דרך בעולם שתצליח להוכיח את זה כי זה לא היה. השופט הסביר לך שאתה לא תצליח לשנות את גרסתי או לשכנע אותי, כי זו האמת. לא ידענו על גודל צרותיו של יוסי. אם תקרא את עדותו של יוסי, אתה תראה שהוא כותב שם עד כמה הוא ניסה להסתיר את זה, ולא רק מאיתנו האחים, אלא גם מאשתו וילדיו. מעולם לא היה לי מצב רוח כל כך טוב. חשבתי 'הו הא, מה אתם מכינים לי', והנה מתברר שאין לכם כלום".