כתב אישום הוגש נגד נותן השוחד ללחיאני

לאחר שהוגש כתב אישום נגד ראש עיריית בת ים, הפרקליטות האשימה את עזרא דוש, שבבעלותו רשת מרכולים הפועלת בבת ים, במתן שוחד לשלומי לחיאני. על פי האישומים, דוש נענה לבקשת לחיאני לקבלת הלוואה ונמנע מלדרוש את החזרתה במטרה לזכות בהטבות שונות

"העביר שוחד לראש העיר", לחיאני השבוע (חדשות 2)

התפתחות נוספת בפרשת שלומי לחיאני. הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד עזרא דוש והחברה שבבעלותו בגין מתן שוחד לראש עריית בת ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטי כתב האישום עולה כי לחיאני פנה על אל דוש, שבבעלותו רשת מרכולים הפועלת בבת ים, וביקש ממנו הלוואה בסך 200 אלף שקלים. דוש, נעתר לבקשת ראש העיר ומסר לו באמצעות אחיו אבי לחיאני המחאה בסכום זה.

בהמשך נטען בכתב האישום כי הכספים הועברו לידיו של לחיאני, מבלי שנחתם כל הסכם הלוואה, ומבלי שסוכם על גובה הריבית - ללא ערבים נוספים. בהמשך נטען כי עד למועד תחילת החקירה בעניין, לא הושבו הכספים במלואם לידיו של דוש ולחברה שבבעלותו, אלא סכום חלקי בלבד.

לטענת הפרקליטות, בין דוש ללחיאני נרקמה מערכת קשרים ואינטרסים אישיים. בכתב האישום נטען כי במסגרת יחסים אלו, אישר לחיאני במהלך השנים מספר בקשות שהוגשו על ידי החברה שבבעלות דוש לרשות הרישוי המקומית שבראשה עמד לחיאני.

עוד נטען כי דוש והחברה שבבעלותו מסרו לידי מסרו את ההמחאה המדוברת בתנאים הנוחים, כדי שהסכום הנקוב בה יעמוד לרשותו של ראש העיר. בכתב האישום צוין כי דוש נמנע מלעמוד על השבת הסכום הכספי במלואו זאת מאחר ומדובר בראש העיר במטרה לזכות בהטבות שונות.

לחיאני: "אעמוד למבחן הציבור"

מוקדם יותר השבוע הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ראש עיריית בת ים בגין סדרת עבירות הנוגעות לשחיתות. ללחיאני יוחסו ארבעה אישומים עיקריים: שני אישומים שעניינם קבלת שוחד מבעלי עסקים בעיריית בת-ים, אישום העוסק בעבירה של מרמה והפרת אמונים ביחס לפנייתו של לחיאני לתשעה עובדים בעירייה בבקשה שיטלו הלוואות מהבנק ויעבירו לו את הכספים, ואישום שעניינו ניגוד העניינים שבו היה מצוי לכאורה לחיאני בכך שהיה לכאורה בעל מניות בחברה המפיצה מקומון בעיר בת-ים, בשעה שהעירייה התקשרה עם אותו מקומון ברכישת שטחי פרסום.

במסיבת עיתונאים שכינס הגיב לחיאני להגשת כתב האישום והצהיר כי הוא על אף הדברים, הוא מתכוון להתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר. "כתב האישום חסר כל בסיס עובדתי, אמר לחיאני. "אני נקי מכל רבב וסופו של התהליך ברור. אני מתכוון לעמוד למבחן הציבור הבת-ימי ולהתמודד בבחירות הקרובות. אני מבקש מהציבור בבת ים לקרוא את כל כתב האישום ולבחון אותו מילה במילה ולשאול עצמו אם הוא מאמין לי", קרא לחיאני.

בהקשר זה הוסיף לחיאני כי לאור החלטות בג"ץ הקודמות נגד ראשי הערים ישקול את התפטרותו בימים הקרובים. "בתוך שבוע אקבל החלטה אם עלי להתפטר, אך בכל מקרה אתמודד בבחירות", הסביר לחיאני. לחיאני אף מתח ביקורת על האופן בו התנהל התהליך שהוביל לאישומו היום. "כל התהליך הזה קלוקל. מהמעצר בחמש בבוקר, דרך החקירה. אני מאמין שהסיום יהיה זיכוי מוחלט, ולא פחות מזה", חתם לחיאני.