תושב לוד הורשע ברצח אשתו ואם שישה מילדיו

גופתה של יסמין אבו-זעלוק נמצאה לפני כשנתיים וחצי סמוך לבית העלמין בלוד, לאחר שבעלה הודיע כי היא נעלמה. היום הרשיע בית המשפט את הבעל חאלד בביצוע המעשה, כמו גם בניסיון קודם לרצוח את אשתו ואחותו. במשטרה סיפרו כי שיתוף הפעולה מצד משפחתה של הנרצחת סייעו בפענוח המקרה ובהרשעה שלאחריו

שנתיים וחצי אחרי - הבעל הורשע ברצח, ארכי (צילום: רענן צור)

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (ד') את חאלד אבו-זעלוק, תושב העיר, ברצח אשתו לפני כשנתיים וחצי. בנוסף, הרשיעו השופטים את הנאש בעבירות של גרימת חבלה בנסיבות מחמירות בעקבות ניסיון רצח אחותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה החלה בחודש מאי 2010, כאשר חאלד אבו-זעלוק התחתן עם אישה שנייה, למרות התנגדותה של אשתו הראשונה יסמין. במחאה על מעשה הבעל החליטה יסמין, בסיועו גיסתה אסמה, לעזוב את הבית, והשתיים עברו להתגורר אצל קרוב משפחה בכפר קאסם.

במשך מספר ימים נחשבה יסמין לנעדרת ומאות שוטרים השתתפו במאמץ לאתר אותה, עד שהיא נמצאה והתברר כי ברחה מהבית. כנקמה על הבריחה ניסה הבעל חאלד לרצוח את אשתו ואת אחותו, אך כשל וגרם להן לפציעות קשות. התיק שנפתח אז בעקבות הירי נסגר מחוסר הראיות, אך היום הורשע חאלד בשתי עבירות של גרימת חבלה בכוונה מחמירה.

המשטרה: "הוצאה להורג" של האישה

בעקבות האירוע הציעו גורמי הרווחה הגנה ליסמין אבו-זעלוק והפנו אותה למקלט לנשים מוכות, אולם היא סירבה והעדיפה לחזור לבעלה. בחודש מאי 2011 הודיע חאלד אבו-זעלוק למשטרה כי אשתו בת ה-30 נעלמה, אך זמן קצר מאוחר יותר נמצאה גופתה סמוך לבית העלמין היהודי בלוד, כשבראשה מספר קליעים.

המשטרה כינתה אז את האירוע "הוצאה להורג" של האישה, ואכן השופטים הרשיעו היום את הבעל החשוד במעשה ברצח בכוונה תחילה של אשתו ואם שישה מילדיו. "הקשר בין אירוע האישום הראשון (גרימת חבלה מחמירה) והשני (רצח בכוונה תחילה), הוא בעל המניע לביצוע העבירות", כתבו השופטים בהחלטתם.

רב פקד שמעון אלימלך, מפקד צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב ששפלה לאחר מקרה הרצח סיפר לחדשות 2 Online: "מדובר באירוע של רצח בתוך המשפחה בו לא היה קל לעלות על עקבותיו של המבצע אך בעזרת שיתוף פעולה מצד אחיה ואחייניה של הנרצחת הצלחנו לבנות תשתית ראייתית. פענוח המקרה וההרשעה שבעקבותיו יוצרים הרתעה באזור העיר לוד, בה באותה שנה בה נרצחה יסמין אבו-זעלוק נרצחו שבע נשים נוספות שמקריהן טרם פוענחו בעקבות חוסר שיתוף העולה של המשפחות".