אולמרט: "נלחם על חיי נגד השמצות של נוכל"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נמשכה עדותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במשפט הולילנד. במהלך עדותו האשים אולמרט את עד המדינה המנוח שמואל דכנר, תוך שהוא פורץ בצעקות ומכה על חזהו. מוקדם יותר היום אמר אולמרט על אחיו: "הוא תרם רבות לעובדה שאני עומד כאן היום בבית המשפט"

אולמרט בבית המשפט (עזרי עמרם, חדשות 2)

עדותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במשפט הולילנד ממשיכה לספק כותרות. לאחר שמוקדם יותר היום (ג') תקף אולמרט את אחיו, אחר הצהריים יצא בחריפות נגד עד המדינה. "אני נלחם על חיי כנגד השמצות של נוכל", צעק אולמרט מעל דוכן העדים, תוך שהוא מכה על חזהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי שהמשטרה החליטה לפעול כפי שפעלה, כלום לא היה משכנע אותה", אמר אולמרט במהלך הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, "גם לא אם הייתי זוכר שדכנר תרם בעבורי 5,000 שקלים לבחירות לרשות המקומית".

"הוא גרם לי לנזק בל ישוער, הוא גרם לי לתחושת עלבון", אמר היום אולמרט בבית המשפט כשנשאל על ידי פרקליטו באשר לאחיו. "בחדר בוושינגטון שבו העניק את העדות שלו, היית יכול לראות שאני משפיל את ראשי מטה בבושה. הוא ניסה להגן על עצמו ולא יותר". לדברי ראש הממשלה לשעבר, "הוא (יוסי אולמרט) הבין מה המשמעות הנוראית לצעד שהוא עשה, למעמד שלי ולהשלכות לגביי. הוא תרם רבות לעובדה שאני עומד כאן היום בבית המשפט".

אולמרט: הפרקליטות התרשלה

יוסי אולמרט, אחיו של רה"מ לשעבר (חדשות 2)
על פי כתב האישום, סבורה התביעה כי אולמרט ביקש גם מאיש העסקים היהודי אמריקני משה טלנסקי כספים עבור אחיו. טלנסקי אכן העביר 30 אלף דולר ליוסי אולמרט בהעברה המתועדת ובאשר לה אין עוררין: "אם היה כאן אבק של פלילים הם היו מצרפים את זה לכתב התביעה נגדי בירושלים" (כתב אישום שממנו זוכה אולמרט).

אולמרט כאמור דחה את הטענה שטלנסקי העביר לאחיו כספים, אך לא הכחיש כי העביר לו כספים שנועדו לעזור לו במשפט שנערך לו בשנות ה-90. "הייתי אז צריך לגייס יותר ממיליון דולר להגנה ולמימון הוצאות המשפט", אמר אולמרט. "לא הייתה מגבלה לעזור ליוסי אם הוא היה רוצה לעזור ליוסי, כך שאם הוא רצה לעזור לו לא הייתה פה בעיה משפטית, הוא לא איש עסקים. חוץ מזה, כאמור, אם זה קרה, אני לא הייתי מודע לזה".

"בשנת 2002 לא היה לי שום מושג לגבי החובות של יוסי, אף אחד לא ידע שהחובות שלו היו יכולים להיות בהיקף בסוג הזה שדרש פעולת חירום", אמר ראש הממשלה לשעבר. "השוק שאני זוכר שאנחנו כולנו קיבלנו, כשהתברר לנו מה המשמעות של העניין הזה - שוק אפור, איומים ודפיקות בלילה על דלת הבית, הצורך למצוא ליוסי דירת מסתור בירושלים".

ביום ראשון החל אולמרט למסור לראשונה את עדותו והרבה לתקוף את אנשי הפרקליטות, טען כלפיהם שהתרשלו בבדיקת מהימנותו של עד המדינה המנוח שמואל דכנר והגישו מסמכים מזוייפים מבלי לבדוק אותם. אולמרט גם כינה אותם "החבורה הזאת", והדברים הגיעו עד לכך שהשופט נאלץ להעיר לו על התנהלותו במקום.