אחרי 31 שנים: מורשע ברצח ישוחרר מהכלא בשל מחלה

בית המשפט אישר את שחרורו הזמני של יעקב שמש, שהורשע בשני מעשי רצח ונידון לשני מאסרי עולם. השופטים קיבלו את העתירה שהגיש האסיר נגד החלטת שב"ס שלא לשחרר אותו כדי לקבל טיפול רפואי למחלת הסרטן ממנה הוא סובל. עו"ד אבי עמירם המייצג את שמש "בית המשפט נקט מידה של חסד"

בית המשפט הורה היום (ג') על שחרורו הזמני של יעקב שמש, שהורשע בשני מעשי רצח, ומרצה עונש של שני מאסרי עולם חופפים. ההחלטה באה בעקבות מצבו הבריאותי הקשה של שמש, הסובל ממחלת הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט המחוזי בלוד, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, אישר את העתירה שהגיש יעקב שמש לאחר שוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר דחתה את בקשת השחרור של האסיר. בהחלטתם הדגישו השופטים כי השחרור נעשה אך ורק לשם הטיפולים הרפואיים להם זקוק שמש, והבהירו כי אם הטיפולים יסתיימו מוקדם מן הצפוי, יחזור האסיר לכלא.

יעקב שמש נמצא מאחורי סורג ובריח מזה 31 שנים, לאחר שבשנות השמונים הורשע ברצח של מפקד כלא רמלה רוני ניצן ז"ל יחד עם הרצל אביטן ואמנון דוד, וברצח של מאבטח במפעל תכשיטים. לפני כשבועיים הגיש שמש בקשה לחנינה ולשחרור מוקדם מן הכלא בשל מצבו הבריאותי הקשה. משוועדת השחרורים דחתה את הבקשה, הגיש שמש עתירה לבית המשפט.

עו"ד אבי עמירם (חדשות 2)

"מצבו של שמש סופני"

עורך-הדין אבי עמירם המייצג את יעקב שמש יחד עם עו"ד אייל בסגרליק ועו"ד איתן סבג, הביע שביעות רצון מהחלטת בית המשפט. "השופטים נקטו היום מידה של חסד עם יעקב שמש שמצבו סופני, והורו למעשה על ביצוע הטיפולים הכימותרפיים בעת שחרור על תנאי", הסביר עו"ד עמירם.

בהמשך ציין עמירם כי בתנאים שבהם טופל מרשו עד כה, לא ניתן היה למצות את סיכויי ההצלחתו.  "כעת יתאפשר למעשה להעניק לשמש טיפול עם אופק רפואי עם סיכוי להצלחה מסוימת. עד עכשיו הוא נאלץ לעבור את הטיפולים כשהוא אזוק למיטת חוליו בבתי החולים האזרחיים ומיד עם סיום הטיפול הוא היה מגיע בחזרה לכלא, כשהמערכת החיסונית שלו חלשה למדי, דבר שהיה המסכן את חייו באופן קיצוני", הבהיר עמירם.