לחיאני בתגובה לכתב האישום: "אתמודד בבחירות, אשקול להתפטר"

ראש עיריית בת ים אומר כי בתוך שבוע יחליט אם להתפטר מתפקידו בעקבות האישום נגדו. עם זאת, הוא הבטיח להתמודד בבחירות הקרובות מחדש. "אעמוד למבחן תושבי בת ים", אמר

@במסיבת עיתונאים שכינס, הגיב ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני לסדרת האישומים שיוחסו לו בכתב האישום שהגישה נגדו הפרקליטות מוקדם היום (ג'). "למרות האישום, אתמודד בבחירות הקרובות", אמר לחיאני והצהיר: "אשקול להתפטר בעקבות החלטות בג"ץ בעבר". את מסיבת העיתונאים העברנו בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחלום הכי שחור שלי לא חלמתי שבחודש בוא אני מסיים עשור לעשייתי הציבורית אוכתם בכתב אישום", אמר לחיאני במהלך מסיבת העיתונאים. "זה רגע קשה ביותר לאדם שפעל כל חייו כמוני. ואף קשה יותר לאור אמירת בג"ץ שאני כה מכבד", הסביר.

בהמשך טען לחיאני כי על אף העבירות שיוחסו לו בכתב האישום, הוא מתכוון להתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר. "כתב האישום חסר כל בסיס עובדתי", הצהיר. "אני נקי מכל רבב וסופו של התהליך ברור. אני מתכוון לעמוד למבחן הציבור הבת-ימי ולהתמודד בבחירות הקרובות. אני מבקש מהציבור בבת ים לקרוא את כל כתב האישום ולבחון אותו מילה במילה ולשאול עצמו אם הוא מאמין לי", קרא לחיאני.

לבסוף, הבהיר לחיאני כי לאור החלטות בג"ץ הקודמות נגד ראשי הערים ישקול את התפטרותו בימים הקרובים. "בתוך שבוע אקבל החלטה אם עלי להתפטר, אך בכל מקרה אתמודד בבחירות", הסביר לחיאני. לחיאני אף מתח ביקורת על האופן בו התנהל התהליך שהוביל לאישומו היום. "כל התהליך הזה קלוקל. מהמעצר בחמש בבוקר, דרך החקירה. אני מאמין שהסיום יהיה זיכוי מוחלט, ולא פחות מזה", חתם לחיאני.

סנגורו של לחיאני: "אופטימיים"

מוקדם יותר עם הגשת כתב האישום, אמר פרקליטו של לחיאני, עו"ד פרופ' קנט מן, כי "הופענו לאחרונה אצל פרקליט המדינה בשימוע שבעקבותיו הורידו את אחד האישומים העיקריים. אנחנו נטען את טענתנו בבית המשפט. אנחנו אופטימים".

"שלומי ברוב המקרים לא ידע בכלל על העברות כספים אלה דרך אחיו, הוא ימשיך להתמודד בבחירות לראשות העיר", הבהיר עו"ד מן. "ישנם דברים רבים כמו מהימנות עדים שלא נבחנו בשימוע. שופט בוחן ישמע את הדברים האלה".

בחודש אפריל האחרון הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב על כוונתה להגיש את כתב האישום נגד לחיאני בכפוף לשימוע שנערך לו. על פי הודעת הפרקליטות נמצאה תשתית ראייתית לכך שלחיאני היה ערב באופן אישי לחובות שצברו חברות קבלניות שבבעלותו.

לחיאני פעל לכאורה יחד עם אחיו, אבי לחיאני, כדי לקבל כספי שוחד מגורמים שלהם עסקים עם עיריית בת ים, וזאת על מנת לעמוד בהסכמים שכרת עם הבנקים השונים וכדי להימנע מפשיטת רגל.

בהכנת הידיעה השתתפו גיא פלג וכתבי "גלובס"