אנס המדרגות עתר לבית המשפט: "רוצה שיקום מיני"

איגור אנטיפקה, שמכונה "אנס המדרגות" ומרצה מאסר של 31 שנים, עתר לבית המשפט בבקשה לקבל תכנית לשיקום עברייני מין, לאחר שהשב"ס סירב לתכנית לבקשתו. לאחרונה הוא הכיר בת זוג ומעוניין להקים משפחה. הוא גם הביע חרטה על מעשיו

איגור אנטיפקה. "אנס המדרגות" (חדשות 2)

31 שנות מאסר נגזרו בשנת 2005 על איגור אנטיפקה, מי שזכה לכינוי "אנס המדרגות". כעת הוא עותר לבית המשפט בבקשה לקבלו לתכנית לשיקום לעברייני מין, לאחר שבקשתו נדחתה על ידי השב"ס. עד כה הוא ריצה כ-9 שנות מאסר, ובשבוע הבא יתקיים דיון בעניינו בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העותר הגיש בקשה להוציאו לחופשה אך סורב בנימוק כי חוות דעת שניתנה בעניינו אינה ממליצה להוציאו כי טרם עבר טיפול שיקומי לעברייני מין", נכתב בעתירה שהוגשה לבית המשפט המחוזי מחוז מרכז. "העותר פנה לגורמים הסוציאליים וביקש להפנותו לטיפול שיקומי אך גם כאן אין מושיע".

"העותר פונה לבית המשפט בבקשה להורות על המשיבה לשלבו לאלתר בטיפול שיקומי לעברייני מין, על מנת לאפשר לו לעבור את התהליך בהצלחה ולהמשיך את שיקומו", נכתב. לאחרונה הוא החל בבניית משפחה, הכיר בת זוג ומעוניין לפתוח בדף חדש.

הוא הורשע בעבר בשלושה סעיפי אונס וחמישה של מעשי סדום ומעשים מגונים ולא גילה חרטה. במשך תקופה לא קצרה הוא היווה איום של ממש על נשים בחיפה, לאחר שבחודשים יוני ויולי 2004, הוא נחשד בשורה ארוכה של מעשי אונס, ניסיונות אונס ומעשי סדום בעשרה קורבנות.

עו"ד משה שוחטמן (חדשות 2)

"הליך טיפול בעברייני מין הוא ארוך ומורכב והוא דורש גם רצון של האסיר להליך אך גם את הסכמת השב"ס לקבלו לטיפול", אמר בתגובה עו"ד משה שוחטמן, שמייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית. "לאחר שנים שהאסיר מצוי במאסר הוא הביע לראשונה חרטה על מעשיו ורצון כנה להשתלב בתוכנית טיפול. דווקא בגלל המקרים החריגים בהם הורשע קיים אינטרס ציבורי ממשי לשקם את האסיר על מנת להפחית את מסוכנותו ויפה שעה אחת קודם".

מהשב"ס נמסר בתגובה כי "תגובת שב"ס לעתירה תוגש כמקובל לבית המשפט".