כתב אישום הוגש נגד שלומי לחיאני בגין עבירות שוחד והפרת אמונים

שלושה שבועות לפני הבחירות המקומיות, הגישה הפרקליטות כתב אישום חמור נגד ראש עיריית בת ים בגין שורת עבירות שחיתות. ככל הנראה, בשל החלטת בג"ץ לגבי ראשי ערים אחרים – לחיאני ייאלץ להתפטר

רגע לפני שהבחירות לרשויות המקומיות יוצאות לדרך, הגישה היום (ג') פרקליטות המדינה כתב אישום חמור נגד ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני בגין שורה של עבירות שחיתות ובהם שוחד והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום כנגד לחיאני כולל 4 אישומים: שני אישומים שעניינם קבלת שוחד מבעלי עסקים בעיריית בת-ים, אישום העוסק בעבירה של מרמה והפרת אמונים ביחס לפנייתו של לחיאני לתשעה עובדים בעירייה בבקשה שיטלו הלוואות מהבנק ויעבירו לו את הכספים, ואישום שעניינו ניגוד העניינים שבו היה מצוי לכאורה לחיאני בכך שהיה לכאורה בעל מניות בחברה המפיצה מקומון בעיר בת-ים, בשעה שהעירייה התקשרה עם אותו מקומון ברכישת שטחי פרסום.

לבאי כוחו של לחיאני נמסר כי הוחלט לקבל את טיעוניהם באשר לעבירות המס שנכללו במכתב החשדות שנשלח ללחיאני, ולסגור את התיק בהיבט זה מחוסר ראיות מספיקות.

הגשת כתב האישום לא צפויה למנוע מלחיאני להתמודד לבחירות שיתקיימו ב-22 באוקטובר, אך הוא ככל הנראה יצטרך להתפטר מתפקידו - כפי שהוחלט על ידי בג"ץ במקרים של ראשי הערים נצרת עילית ורמת השרון. ממשרד המשפטים נמסר כי "החלטת פרקליט המדינה התקבלה בהמשך למספר ישיבות והתייעצויות שקוימו בלשכתו עם המשנה לפרקליט המדינה, פרקליטת מחוז ת"א וצוות הפרקליטים המטפל בתיק.

סנגורו של לחיאני: "אופטימיים"

לאחר הגשת כתב האישום, אמר פרקליטו של לחיאני, עו"ד פרופ' קנט מן, כי "הופענו לאחרונה אצל פרקליט המדינה בשימוע שבעקבותיו הורידו את אחד האישומים העיקריים. אנחנו נטען את טענתנו בבית המשפט. אנחנו אופטימים".

"שלומי ברוב המקרים לא ידע בכלל על העברות כספים אלה דרך אחיו, הוא ימשיך להתמודד בבחירות לראשות העיר", הבהיר עו"ד מן. "ישנם דברים רבים כמו מהימנות עדים שלא נבחנו בשימוע. שופט בוחן ישמע את הדברים האלה".

בחודש אפריל האחרון הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב על כוונתה להגיש את כתב האישום נגד לחיאני בכפוף לשימוע שנערך לו. על פי הודעת הפרקליטות נמצאה תשתית ראייתית לכך שלחיאני היה ערב באופן אישי לחובות שצברו חברות קבלניות שבבעלותו.

לחיאני פעל לכאורה יחד עם אחיו, אבי לחיאני, כדי לקבל כספי שוחד מגורמים שלהם עסקים עם עיריית בת ים, וזאת על מנת לעמוד בהסכמים שכרת עם הבנקים השונים וכדי להימנע מפשיטת רגל.