הורשע נהג המילוט של רוצחי איציק אלגבי

נהג המילוט, שהסיע את שלושת החשודים בביצוע רצח איציק אלגבי במושב אביחיל, הורשע במסגרת הסדר טיעון וירצה 24 חודשי מאסר. הנהג לא הואשם בסיוע לרצח, לאחר שהפרקליטות השתכנעה כי לא ידע על הרצח לפני שבוצע. סניגורו של הנהג: "הוא מביע חרטה עמוקה וצער על מה שקרה, הוא לא ידע מה בוצע בזמן העצירה"

הנהג יישלח לשתי שנות מאסר (AP)

משפטם של שלושת הנאשמים ברצח איציק אלגבי במושב אביחיל בחודש אוקטובר 2012 עוד נמשך, אך נהג המילוט הורשע וירצה שתי שנות מאסר. בית משפט השלום בנתניה קיבל היום (ב') את הסדר הטיעון בין הצדדים, וקבע כי נהג המילוט לא ידע על כוונת השלושה לבצע את הרצח - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג, תושב השטחים בשנות ה-30 לחייו בשם מרוואן עמר, הסיע את הנאשמים ברצח מהשטחים למושב אביחיל, שם בוצע השוד והרצח של איציק אלגבי. עמר הורשע בסיוע לאחר מעשה לשהייה בלתי חוקית וסיוע לביצוע התפרצות, אך לא הואשם בסיוע לרצח. עמר ירצה שתי שנות מאסר בפועל, החל מיום מעצרו. בפרשה נאשמים שלושה תושבי השטחים, שנתפסו בסיוע עד מדינה, שזהותו נאסרה לפרסם.  

השופטת גלית ציגלר מבית משפט השלום בנתניה אישרה את הסדר הטיעון וציינה כי "מדובר בעבירות חמורות של סיוע להתפרצות, עבירות של שהייה בלתי חוקית, הגם שהנאשם עצמו אינו מעורב בעבירה החמורה מאוד של הרצח, כפי שציינו הצדדים לא היה במקום ולא היה מודע למה שהתרחש שם".

"הוא לא ידע לרגע מה הם עשו בזמן העצירה", אמר פרקליטו של יוסף, עו"ד אלי לוי, בשיחה עם חדשות 2 Online. "הגענו להסדר טיעון עם הפרקליטות, לאחר שהם הבינו שאין לו שום קשר לביצוע הרצח. הוא לא ידע, והוא היה רחוק מהזירה בזמן הרצח ולא ידע מזה. נודע לו על העבירה רק בדיעבד".

זירת הרצח של איציק אלגבי ז"ל (חדשות 2)

"זו הייתה החלטה נכונה מצד הפרקליטות להגיע להסדר טיעון על העבירות המיוחסות ולהפריד את האישום שלו מהנאשמים ברצח", הוסיף עו"ד לוי. "הוא מביע חרטה מלאה וצער עמוק על מה שקרה בזמן שהשלושה פעלו הרחק ממנו".

לדבריו, עמר נכנס לארץ לצרכי פרנסה, מכיוון שהוא בן למשפחה מרובת ילדים. שלושת המנאשמים ברצח, גם הם תושבי שטחים, ביקשו מיוסף להסיע אותם לתוך הארץ. הנהג הסיע אותם עד לאביחיל, ולאחר שבוצעו המעשים המיוחסים להם, לקח אותם עמר לחדרה. בחדרה אמרו לו השלושה ש"הפעילות הסתבכה", ובעקבות כך הוא מילט אותם לשטחים.

ילדיו ואשתו של איציק אלגבי ז"ל לא התייחסו לתוכן פסק הדין ועסקת הטיעון, ומסרו בתגובה: "רק היום קיבלנו את פסק הדין, ואנחנו לומדים אותו. אנחנו מעדיפים שלא להתייחס לכך ישירות כרגע".