מאסר לגבר שפיתה קטינות ברשת

נסים כהן בן ה-67 התחזה ברשת האינטרנט לנער בן 17, פיתה קטינות לשלוח לו תמונות עירום שלהן וניסה לגרום להן לבצע מעשים מגונים בעצמן. לאחר הסדר טיעון נגזר דינו: 15 חודשי מאסר, 10 חודשי מאסר נוספים על תנאי, ופיצויים בסך 55 אלף שקלים

קילל את העיתונאים. כהן ואשתו בדיון (חדשות 2)

שנה ושלושה חודשי מאסר נגזרו הבוקר (ב') על נסים כהן, בן 67 מחיפה, שהורשע בעבירות של ניסיון למעשה מגונה, ריבוי עבירות של החזקת פרסומי תועבה ושלוש עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. כהן גלש במחשבו באתר האינטרנט ICQ בשם משתמש וכינוי בדויים, הציג מצג שווא לגבי זהותו כלפי קטינות עימן יצר קשר כאילו הוא צעיר בן 17 בשם אבי רון, התכתב עימן בהתכתבויות בעלות תכנים מיניים, קיבל תמונות עירום שלהן וניסה לגרום להן לבצע מעשים מגונים בעצמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף ל-15 חודשי המאסר, נגזרו על כהן עוד 10 חודשי מאסר על תנאי, וסדרת פיצויים בסך 55 אלף שקלים לשלוש מהמתלוננות. השופטת דיאנה סלע שגזרה את דינו, הבהירה שהסכום שנקבע נועד לפיצוי ראשוני בלבד. גזר הדין הגיע לאחר שהצדדים חתמו על הסדר טיעון, שלפיו התביעה התחייבה לעתור למאסר שלא יעלה על 18 חודשים.

"אין צורך להכביר במילים על חומרת מעשיו של הנאשם אשר ניצל את תמימותן, חוסר ניסיונן, וחולשתן של שלוש המתלוננת הקטינות, שיכלו להיות נכדותיו, כאשר הצעירה מביניהן בת 12.5 בלבד, השנייה כבת 15 והשלישית בת 17", אמרה השופטת סלע בעת מתן גזר הדין .

"בנה לעצמו דפוס פעולה מתוחכם"

השופטת הדגישה כי "הנאשם בנה לעצמו שיטה, דפוס פעולה מתוחכם, ובמשך קרוב לשלוש שנים וחצי פעל לפיה כלפי המתלוננות או מי מהן בתוך שימוש ברשת האינטרנט. בעקבות מצג השווא שהציג ודברי הכיבושין שלו, גרם לקטינות לבטוח בו ולחלקן אף להתאהב בדמות שהמציא, ולהיעתר לבקשותיו החולניות שכללו בנוסף לשיחות בעלות אופי מיני ממש, צילום עצמי שלהן בעירום באמצעות הטלפון הנייד, על פי הנחיות מדוייקות שנתן להן".

היא הוסיפה כי העבירות שביצע הנאשם גרמו למתלוננות נזק נפשי שיכול וילווה אותן כנראה כל חייהן. השופטת ציינה כי הערכים החברתיים שנפגעו מביצוע העבירות הללו הם שלומן הנפשי, כבודן, חרותן להיות בקשר עם בני גילן ולא עם עבריינים מתוחכמים וערמומיים שכל חפצם להשיב לעצמם את הריגוש שנלקח מהם, והתפתחותן האישית של הקטינות כנערות ונשים.

"נערער על ההחלטה". עו"ד אולמן (גלובס)

נסים כהן הגיע לדיון עם אשתו ואחיו שסירבו להגיב לשאלות העיתונאים שנכחו בבית המשפט. כהן החל אף לאיים על עיתונאים, לקלל אותם ולזרוק חפצים לעברם. רק התערבות של משמר בתי המשפט הפסיקה את המהומה.

עו"ד תמי אולמן, המייצגת את כהן, אמרה: "מדובר בגזר דין חסר תקדים, במיוחד לאור העבירות. את ההחלטה הזו עוד ילמדו בבית המשפט. כהן התחרט על מעשיו, ואנחנו נערער על החלטת בית המשפט המחוזי".