ניצב שחם דחה הסדר הטיעון: יואשם בעבירות מין

מפקד משטרת ירושלים לשעבר נאבק על טיהור שמו והחליט לדחות את עסקת הטיעון לפיה יודה בעבירה של הפרת אמונים ובתמורה יימחקו כל עבירות המין בהם נחשד. לאור החלטתו, יוגש נגד ניצב ניסו שחם כתב אישום מלא שיכלול עבירות של הטרדות מיניות ב-4 שוטרות ובהפרת אמונים. מקורביו: "הוא לא עבר עבירות מין"

ניצב ניסו שחם, לשעבר מפקד משטרת ירושלים, החליט לדחות את עסקת טיעון שהוצעה לו, ולכן יואשם בכל העבירות. שחם אומר כי הוא רוצה להיאבק על צדקתו ולטהר את שמו בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטותיו וראשי המחלקה לחקירות שוטרים ניהלו משא ומתן ארוך, במסגרתו עלתה ההצעה כי שחם יודה במסגרת הסדר בהפרת אמונים, ובתמורה יימחקו כל עבירות המין מכתב האישום נגדו. אולם, לאחר שהחליף את צוות ההגנה ושכר את שירותיו של עורך הדין בועז בן צור, החליט שחם שלא להסכים לעסקה. לטענתו, הוא לא עבר כל עבירה פלילית, אלא לכל היותר עבירות משמעת.

משמעות החלטתו של שחם היא כי יוגש נגדו כתב אישום מלא בגין הטרדה מינית של ארבע שוטרות, והפרת אמונים בחמישה מקרים נוספים בהם קיים יחסי מין עם חמש שוטרות - בהסכמה.

מקורביו אומרים כי "ניסו שחם לא עבר עבירות מין, ולא הפר אמונים. מדובר בפרשנות משפטית קלושה, ובבית המשפט הוא יוכיח את צדקתו".

עורך דינו בועז בן צור הדגיש, כי "הפרקליטות יודעת שלא נעברה כל עבירת מין ולא הוגשה תלונה אחת, ובהתאם לא נכללה עבירה כזו בטיוטת כתב האישום. לא יעלה על הדעת שהיא תיכלל רק מפני שהוא דחה את עסקת הטיעון". דובר משרד המשפטים סירב להתייחס לדברים.