הגזבר לשעבר של שפיים הורשע בגניבת 16.5 מיליון שקל מהקיבוץ

יהודה דורון, גזבר קיבוץ שפיים לשעבר, הורשע בגניבת מיליוני שקלים מקופת הקיבוץ, בין השנים 1996-2002. דורון הורשע בגניבה, ברישום כוזב במסמכי תאגיד ובמרמה. גם אשתו קטרינה הורשעה בגניבה ובסיוע. השניים זכו לאמונם של חברי הקיבוץ, אך לאחר חשיפת הפרשה סולקו מהקיבוץ

הורשע בגניבת מיליונים מהקיבוץ, אילוסטרצי (רויטרס)

גזבר הקיבוץ לשעבר הורשע בגניבה מיליוני שקלים: יהודה דורון ואשתו קטרינה דורון הורשעו היום (א') בגניבת כ-16.5 מיליון שקל מקיבוץ שפיים ובשורה של עבירות כלכליות חמורות, שהתבצעו בין השנים 1996 עד 2002.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דורון נולד בקיבוץ שפיים וחי בו כל חייו, עד שסולק עם משפחתו בעקבות חשיפת הפרשה. במהלך שנותיו בקיבוץ שפיים הוא שימש במספר תפקידי מפתח, בעיקר במערך הכלכלי של הקיבוץ, ואף שימש כגזבר הקיבוץ. לפי הכרעת הדין, בתפקידו כגזבר נהנה דורון מאמון בלתי מסויג מצד חברי הקיבוץ שראו בו "אורים ותומים" בניהול הכלכלי של הקיבוץ. דורון גם שימש בין השנים 1996 ל-2000 כגזבר "גרנות", ארגון הקניות של קיבוצי האזור.

היום, לאחר משפט ממושך, הורשע דורון בגניבה בידי מורשה, בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ברישום כוזב במסמכי תאגיד, במרמה ובהפרת אמונים. כמו כן, דורון לא הגיש את הדוחות השנתיים הנדרשים לרשויות המס במזיד, בכוונה להתחמק ממס, תוך שימוש במרמה, ערמה ותחבולה ועשיית פעולות ברכוש אסור, בידיעה שמדובר ברכוש אסור, לפי חוק איסור הלבנת הון.

אשתו של דורון, קטרינה, הורשעה בגניבה ובסיוע לנאשם. קטרינה עלתה לישראל כמתנדבת מפינלנד, הכירה את דורון ונישאה לו. בית המשפט זיכה אותה מסיוע לבעלה להתחמק מתשלום מס.