הבוקר: עדות אולמרט במשפט הולילנד

אחרי מותו של עד המדינה שמואל דכנר ושינוי עדותו של יוסי אולמרט, יעלה היום לראשונה לדוכן העדים ראש הממשלה לשעבר ויציג את גרסתו בתיק הולילנד. השופטים ישאלו את אולמרט האם ידע על העברת הכספים בין דכנר לבין אחיו ואם אלה התקיימו - מי יזם אותם. אולמרט מכחיש נמרצות את האישומים בשחיתות העומדים נגדו

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט (עומר מירון)

הבוקר, לראשונה, תישמע בבית המשפט המחוזי בתל אביב עדותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת הולילנד. אולמרט מואשם בשורה של עבירות שחיתות מהתקופה שבה היה ראש העיר ירושלים - עבירות שאותן הוא מכחיש בתוקף כי ביצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, אהוד אולמרט דאג לכאורה להעברת כספים משמואל דכנר ז"ל, עד המדינה, לאחיו יוסי אולמרט שהיה נתון באותה העת במצוקה כלכלית. דכנר ואיש העסקים הלל צ'רני נעתרו לבקשותיו של ראש העיר ירושלים דאז אולמרט כי סברו שהדבר יסייע להם בקידום פרויקט הולילנד, כך משוכנעים בפרקליטות.

לאורך המשפט כולו אהוד אולמרט באמצעות באי כוחו עו"ד אלי זהר ועו"ד ורועי בלכר מכחיש את האישומים נגדו. אולמרט טוען כי העניין לא היה ולא נברא, והאישומים כולם מבוססים על עדותו מלאת השקרים של עד המדינה שמואל דכנר. השופט דוד רוזן ייאלץ בסופו של דבר להכריע לאיזו גרסה הוא מאמין לזו של אולמרט או זו של דכנר, שהלך לעולמו לפני חצי שנה.

בחודש מאי השנה התקיים דיון נוסף במהלכו, יוסי אולמרט חזר בו מגרסתו המקורית וטען כי לא קיבל המחאות משמואל דכנר. התובעת מטעם המדינה עו"ד ליאת בן ארי הכריזה עליו כעד עוין. יוסי אולמרט שטען בחקירתו הראשונית במשטרה כי קיבל מדכנר המחאות, טען בבית המשפט כי אינו זוכר את המקרה.