נתפסה כנופיית צעירים שתקפו ושדדו עובדים זרים בתל אביב

ארבעה צעירים תל אביבים, ללא עבר פלילי, מואשמים כי תקפו ושדדו נתינים זרים מאפריקה בדרום העיר לפחות בשש הזדמנויות שונות. מה שהביא לתפיסת הכנופיה הגזענית היה צילום מקרי שתיעד תקיפה אלימה. צפו בתיעוד

תיעוד בטלפון הסלולרי של עובד זר מחלון ביתו, הצליח להביא למעצרם של ארבעה צעירים מתל אביב, הנאשמים בשורה של מעשי שוד ותקיפות של מסתננים בעיר בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות נראה קורבן התקיפה בחולצה בהירה, כשהוא יושב על ספסל בדרום תל אביב. שני הצעירים הנראים לצידו שדדו ממנו באיומים את הטלפון הנייד שלו. בשלב זה מצטרף אליהם אדם נוסף ומנפץ בקבוק בירה על ראשו של קורבן השוד. לבסוף נמלטים השלושה לרכב מילוט, שבו נוסע חבר נוסף בכנופיה.

בחקירתם התברר כי החשודים ביצעו לפחות שישה מקרי שוד אחרים. הם טענו כי האריתריאים הם אנסים ולכן חיפשו נתינים אריתריאים שבהם יוכלו לפגוע. במכונית שבה תועדו הם שוטטו ברחובות, חיפשו קורבנות ואז הכו, קיללו, השפילו, תקפו ושדדו.

"מדובר בבחור נורמטיבי מבית נורמטיבי, שנקלע לסיטואציה הזאת, לטעמי נגרר אליה", אמר פרקליטו של אחד הנאשמים, עו"ד שחר מנדלמן. "אנחנו מאוד מקווים שביהמ"ש יורה על שחרורו". פרקליטתו של נאשם אחר, עו"ד טליה גרידיש, הוסיפה: "מדובר באירוע נקודתי וחריג. הוא מביע חרטה עצומה על המעשים האלה ומזועזע מעצם המצב ומהמקום שבו הוא נמצא".

כל ארבעת החשודים הודו במהלך החקירה במיוחס להם. בשבוע שעבר הוגש נגד כתב אישום חמור, המייחס להם שוד ותקיפה על רקע גזעני. אף אחד מארבעת הנאשמים אינו עבריין - מדובר בצעירים כבני עשרים מתל אביב, ללא עבר פלילי, שהחליטו לתקוף ולשדוד עובדים זרים רק מפני שהם זרים".