ביקורת חריפה של היועץ המשפטי לממשלה על ועדי הנמלים

ועדי הנמלים התרגלו לספוג אש משרי הממשלה, אולם הפעם מופנית כלפיהם ביקורת חריפה גם מצד היועץ המשפטי לממשלה ששלח מכתב לנשיא בית המשפט העליון ובו תקף את האלימות הפיזית והמילולית שהפעילו נציגי הוועדים במהלך דיון בבית הדין לעבודה נגד נציג האוצר

בכל דיון משפטי כמעט שבו משתתפים נציגי ועדי הנמלים הם מתפרעים ומפריעים למהלכו התקין, ובדרך כלל זה עובר בשקט. אבל הפעם - לא: היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין הוציא הערב (ג') מכתב חריף מאוד שבו התייחס לדיון שהתקיים בתחילת החודש, ובו נציגי הנמלים השתמשו באלימות פיזית ומילולית כלפי נציג האוצר בדיון, שאול מרידור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות ההפרעה שחלה באותו דיון, השופטים נאלצו לקום ולצאת מהאולם. גם נציגי הוועדים האלימים הוצאו מהאולם, אלא שאיש מהם לא נעצר.

תיעוד התקרית האלימה הגיע לשולחנו של היועץ המשפטי לממשלה שכתב לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, כמו גם לנשיאת בית הדין לעבודה נילי ארד ולגורמים נוספים כי "פנייה זו עניינה אירוע חריג של אלימות פיזית ומילולית שהופנתה כלפי נציגי המדינה בהיכל המשפט".

וינשטיין נימק את דבריו והוסיף ש"דומה בעיני, כי מוטלת עלינו החובה להתייחס במלוא הרצינות וכובד הראש לאירועים חריגים מן הסוג הזה, בהם עובדי ציבור הממלאים את תפקידם הציבורי, מוצאים עצמם נתונים לאלימות פיזית ומילולית במהלך ואגב דיון המתנהל בין כותלי בית המשפט. יש לעשות כל הדרוש על מנת לתחקר את האירוע ולהפיק את הלקחים הנדרשים".

גורמים בוועד: "עיצומים - כבר בעוד שבוע וחצי"

הביקורת מצד היועץ המשפטי לממשלה לא מופנית רק כלפי אנשי הוועדים עצמם. עולה מתוכו גם השאלה מדוע אותם אנשי הוועד לא נעצרו במהלך הדיון או מיד אחריו.

בתוך כך, אומרים בהסתדרות כי הם מחכים להחלטת בית הדין לעבודה בעניין הרפורמה בנמלים שמקדם שר התחבורה ישראל כץ, בכדי להחליט אם לפתוח בשביתה. אולם, גורמים בוועד אומרים שכבר בעוד שבוע וחצי יתחילו עיצומים.