מאסר לשני גברים שסייעו לאסיר בחופשה להימלט לסוריה

19 חודשים מאחורי סורג ובריח - זה העונש שגזר בית משפט השלום בנצרת על חאתם יאסין ומוחמד צלאח, שהורשעו במסגרת הסדר טיעון שכך שסייעו לאסיר בחופשה לחצות את הגבול ולהימלט לסוריה. "הנאשמים סיכנו את המדינה כולה, שהשמירה על גבולותיה היא חלק מהותי בעצם ישותה", קבע השופט בגזר הדין

אסיר בחופשה נמלט לסוריה (AP)

בית משפט השלום בנצרת גזר היום (ג') 19 חודשי מאסר על חאתם יאסין ומוחמד צלאח, תושבי ג'לג'וליה וטמרה, שהורשעו כי סייעו לאסיר עולם שיצא לחופשה ולאדם נוסף לחצות את הגבול ולהימלט אל שטחי סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים הודו במסגרת הסדר טיעון בקשירת קשר לפשע, סיוע לבריחה וסיוע ליציאה שלא כדין. מפרטי כתב האישום עולה כי בחודש פברואר השנה סייעו למוחמד יאסין, שריצה 20 שנות מאסר בגין רצח, לחצות את הגבול לסוריה במהלך חופשה של 12 שעות.

השניים אספו את האסיר ואדם נוסף והסיעו את שניהם לאזור רמת הגולן. שני הנמלטים חצו את גדר הגבול והצליחו לעזוב את הארץ. בעקבות האירוע התקבלה התרעה על התרחשות חשודה על גדר הביטחון מול קיבוץ אלרום שבצפון הרמה. כוחות שהגיעו למקום עצרו את שני הנאשמים.

"לחובת הנאשמים עומדת החומרה הרבה הנודעת למעשיהם", כתב השופט אדריס נעמן בגזר הדין. "הוסף על כך את העובדה כי העבירות בוצעו שעה שהמצב בסוריה בתקופה האחרונה טעון עד מאוד, וכאשר המצב הביטחוני בגבולה הצפוני של ישראל מושפע מכך באופן ישיר. והנה דווקא בעת הזאת מצאו הנאשמים להוסיף על המתיחות מבלי להביא בחשבון את התוצאות ההרסניות היכולות להיגרם ממעשיהם".

"הנאשמים פגעו לא רק בסדרי השלטון הפנימיים, עת סייעו לאסיר להימלט מדינו, אלא סיכנו גם את המדינה כולה, אשר השמירה על גבולותיה היא חלק מהותי בעצם ישותה", קבע השופט. מתוך 19 חודשי המאסר שנגזרו על השניים, ינוכו חודשי המאסר שריצו עד כה. כמו כן נגזרו עליהם 12 חודשי מאסר על תנאי. עורכי דינם של השניים, שאדי דבאח ובאסל פלאח, הגיבו לגזר הדין ואמרו כי הם "מרוצים מהחלטת בית המשפט".