אישום: האב אזק את בנו למשך שבוע

גבר בן 43 הואשם בהתעללות ובתקיפת בנו הקטין במשך ארבע שנים בעת שניסה "לשקם את סמכותו ההורית" ולמנוע ממנו "להידרדר לתרבות שולית". הנאשם השתמש באחד המקרים באזיקים כדי לרתק את בנו - ואז סיפר את שיערו בכפייה. במקרה אחר, אזק את רגליו כעונש על שנעלם ללא התראה מוקדמת

אזק את בנו כדי לשקם את סמכותו ההורית, אי (shutterstock)

האב תקף, התעלל וכבל את בנו באזיקים: הפרקליטות הגישה היום (ג') כתב אישום נגד תושב ראשון לציון בן 43, בגין תקיפה והתעללות בבנו בן ה-15. על פי כתב האישום, האב נהג להכות את בנו בדרכים שונות רק כדי "לשקם את סמכותו ההורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום מגולל מסכת התעללויות בבן במהלך ארבע השנים האחרונות, שבמהלכן הכה האב באכזריות את בנו המוגדר כבעל קשיים התנהגותיים, באופן שנגרמו לו חבלות גופניות ונזקים נפשיים. באחד המקרים שתואר בכתב אישום נכנס האב לחדר בנו, נעל את דלתו, הכה באמצעות אגרופיו בפניו וגופו, חנק אותו, בעט בו - ואף דרך עליו.

במקרה אחר, נהג האב להשתמש במוט מתכת שהחזיק בבית ואף איים באמצעותו על בנו. אולם, בכך לא הסתיימה מסכת ההתעללות. כתב האישום מתאר מקרה נוסף, שבו ביקש האב לחנך את בנו שמא ידורדר ל"תרבות שולית". האב הסתייע במכר אחר שזהותו לא תוארה בכתב האישום בכדי לכפות את ידיו של בנו באזיקי מתכת. לאחר מכן, התיישב עליו כאשר רגליו לצדי בנו השכוב, ובאמצעות מכונת תספורת קצץ בכפייה את שיערו הארוך, שבו ראה סממן להידרדרותו המוסרית.

לאחר שסיים לספר אותו בכפייה, כאשר שחרר האב את ידיו של בנו מהאזיקים, הוא חנק וסטר לו בעוצמה בפניו, בתגובה לכעסו הגלוי של הנער על שאירע. בעקבות המעשה נוצרה חבלה סמוך לעינו של הקטין. מקרה זה, לא היה היחיד בו השתמש הנאשם באזיקים כלפי בנו. באחד האירועים שהוזכר בכתב האישום, החליט האב לכפות במשך שבוע ימים את רגליו של בנו באמצעות אזיקוני פלסטיק, זאת לאחר שלטענתו נעלם מביתו מבלי לדווח על כך.