שכח ילד ברכב, והורשע בגרימת מוות ברשלנות

נחמן שטיצר ממודיעין עילית שכח לפני כשנה ברכבו את הילד בן הארבע חיים בוימל ז"ל, שנשאר באוטו הנעול שעות רבות ומת. היום הודה שטיצר בגרימת מוות ברשלנות, במסגרת הסדר טיעון. סניגורו של שטיצר יבקש שלא יוטל מאסר בפועל, אלא מאסר על תנאי ופיצוי כספי בלבד

הודה במסגרת הסדר טיעון. שטיצר (חדשות 2)

הסדר טיעון למלמד ששכח את הילד של שכניו באוטו: נחמן שטיצר ממודיעין עילית הודה בגרימת מוות ברשלנות לחיים בוימל ז"ל, שנשכח ברכבו. ההגנה תדרוש כי לא ירצה עונש מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנה, בחודש אוגוסט 2012 שכח שטיצר, מלמד בתלמוד תורה ברסלב במודיעין עילית, את הילד חיים בוימל ז"ל בן הארבע אותו הסיע ברכבו, וכתוצאה מכך הילד נפטר. בוימל נשכח במשך שעות ברכב נעול שחנה בחניון ליד מוסד חינוכי בשדרות יחזקאל בעיר. רופא איחוד הצלה שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. שטיצר, שהסיע את הילד בשעות הבוקר ללימודים, מצא אותו בצהריים ללא רוח חיים.

שטיצר הודה היום בפני בית משפט השלום ברמלה בגרימת מוות ברשלנות. סניגורו של שטיצר ידרוש כי לא יוטל עונש מאסר בפועל על שטיצר, אלא מאסר מותנה, שישה חודשי מאסר שיומרו לעבודות שירות ופיצוי למשפחתו של בוימל. התביעה הודיעה כי "עמדתנו בנוגע לעונש תיקבע לאחר קבלת התסקיר משירות המבחן".

הילד נשכח ברכב ומת (זק"א)

העונש המקסימלי על גרימת מוות ברשלנות - סעיף 304 לפי חוק העונשין - הוא עד שלוש שנות מאסר, ובשלב זה לא ידוע האם שטיצר ירצה עונש מאסר בפועל. חוות הדעת של שירות המבחן תימסר בחודש פברואר.

לפני כחודש התראיין שטיצר לתוכנית "שש עם סיון רהב-מאיר", וסיפר על הקשר המיוחד שלו עם משפחתו של בוימל ז"ל, שאף התגייסה לעזרתו במהלך המשפט. 

בתחילת הקיץ, לאחר שנרשמו מספר מקרים של שכחת ילדים ברכב, פנה שטיצר לשר החינוך שי פירון וקרא לו להסדיר את הדיווח על אי הגעת ילדים למוסדות חינוך. במכתב האישי לפירון סיפר נחמן על היום הקשה והנורא בחייו, והסביר מדוע הסדרת הנושא עשויה לתרום להצלת נפשות.