אישום: ניסתה להרעיל את בתה הפגה - כי חששה שתסבול מפיגור

צעירה בת 23, הואשמה הבוקר בגין ניסיון רצח של בתה הפגה. על פי כתב האישום, עשתה את המעשה לאחר שהתבשרה כי בתה ככל הנראה תסבול מפיגור שכלי. האם מואשמת כי לקחה חומר רעיל מלק והכניסה אותו לחלב האם ששאבה לתינוקת. "עשיתי זאת מתוך רחמים על בתי", הסבירה

כתב אישום חמור הוגש היום (ה') לבית המשפט המחוזי בחיפה, נגד צעירה בת 23, תושבת אזור חיפה, בגין ניסיון רצח של בתה הפגה. על פי כתב האישום, הצעירה ניסתה להביא למותה של בתה בעזרת רעל - לאחר שהתבשרה כי ככל הנראה תסבול מפיגור שכלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי כתב האישום, לאחר שהאם קיבלה את הידיעה על המום ממנו כנראה תסבול בתה, שנולדה במשקל קילוגרם אחד ו-300 גרם, לקחה האם חומר רעיל ממסיר לק. היא הכניסה את החומר מספר פעמים לחלב האם - לאחר ששאבה אותו.

הריח החריג שעלה מהחלב המורעל עורר את חשדן של האחיות בפגייה. באישום צויין כי בפעם הרביעית שהחלב נלקח מהאם, לאחר שהרעילה אותו, הוא נשלח למעבדה ונבדק.

הרופאים עדיין מנסים לייצב את מצבה של הפעוטה

חוקרים שעורבו במקרה אמרו כי מהממצאים עולה כי אכן האם ניסתה להמית בתה. גם האם עצמה הודתה במעשים בחקירתה, ואמרה כי רצתה לעשות זאת מתוך רחמים על בתה, וכיוון שלא רצתה שהפעוטה תסבול כל ימי חייה.

בעקבות המעשים בהם מואשמת האם, סבלה התינוקת מפרכוסים. גם ביום הגשת כתב האישום היא עדיין מאושפזת בפגייה, כשהצוות הרפואי מנסה לייצב את מצבה.

חקירת המקרה הזה העלתה חשדות במקרה נוסף, שאירע לפני כשנה, סביב נסיבות מותו של פג אחר. בעקבות הגשת כתב האישום הבוקר, אומרים גורמים המעורבים בחקירה לחדשות 2 באינטרנט כי "יש מקום לבדיקת נסיבות המוות של הפג שמת לפני כשנה".