בגלל אגרה: בוטלה תביעתם של מוצאי גופת מג'די חלבי

בית המשפט הורה היום על ביטול תביעתם של תושבי דליית-אל כרמל, שמצאו לפני כשנה את שרידי גופת החייל הנעדר, ודרשו לקבל הפרס הכספי שהובטח למוצאיו בגובה 10 מיליון דולרים. הדחייה הסופית של התביעה באה לאחר סאגה משפטית ארוכה שעסקה בבקשה ביטול אגרת בית המשפט שהגישו התובעים

מקום מציאת גופת החייל, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה ביטל היום (ד') את תביעתם של מוצאי גופת החייל הנעדר מג'די חלבי, שדרשו לקבל את הפרס הכספי בסך 10 מיליון דולרים שהובטח לכל המוסר מידע על מקום הימצאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איברהים וחאדר קוזלי, תושבי דליית אל-כרמל שמצאו את גופת החייל, הגישו לבית המשפט בקשה לקבל פטור מתשלום אגרת בית המשפט. כשהשופטים דחו את הבקשה, הגישו השניים ערעור שגם הוא נדחה על ידי בית המשפט.

השניים קיבלו הוראה לשלם את האגרה עד לתחילת החודש, או לחלופין להגיש כתב תביעה מתוקן, ובו דרישה לקבל פרס כספי נמוך - דבר שישפיע על גובה מחיר האגרה. "עד היום, לא הוגש לתיק דבר מטעם התובעים ואף האגרה לא שולמה. בנסיבות אלה, אין לי אלא להורות על מחיקת התביעה", כתבה השופטת תמר שרון נתנאל בהחלטתה.

מוצא הגופה, ארכיון (חדשות 2)

לפני כשנה, שלושה שבועות לאחר איתור שרידי הגופה, הגישו מוצאי גופתו של מג'די חלבי תביעה בדרישה לקבל את כספי הפרס שהובטחו בגובה 10 מיליון דולרים. אגרת התביעה במקרה כזה עומדת על כמיליון שקלים, ויש לשלם לפחות מחצית מהסכום כבר במעמד הגשת התביעה.