מאות מסמכים משפטיים רגישים נזרקו בחניון בירושלים

בעלי חניון בירושלים נתקלו בממצא מיוחד במינו: שקיות אשפה המכילות מאות תצהירים, תמלולי חקירה וכתבי אישום השייכים לסנגוריה הציבורית. למקום הגיעו אנשי העירייה והמשטרה, שמנסים להתחקות אחר עקבות המשליכים

עשרות תיקים ומאות מסמכים משפטיים של הסנגוריה הציבורית - זרוקים: בחניון עליאש בירושלים, סמוך לשוק מחנה יהודה, נמצאו היום (ב') אחר הצהריים שקיות אשפה המכילות מסמכים, חלקם רגישים, ובהם חשופים פרטיהם האישיים של מאות חשודים ונאשמים בעבירות שונות שנעזרו בשירותי הסנגוריה הציבורית במהלך השנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעלי החניון, שמצאו את השקיות, הגישו תלונה לעיריית ירושלים. כשהגיעו אנשי העירייה למקום - נדהמו לגלות את המסמכים הרגישים כשהם זרוקים על הרצפה. למקום הוזעקו שוטרים, שניסו להבין כיצד הגיעו אותם תיקים לאשפה והחלו בניסיון להתחקות אחר עקבותיהם של המשליכים.

מסמך נוסף שנמצא זרוק (חדשות 2)

"זו ממש הפקרות" (חדשות 2)

במסמכים עצמם חשופים פרטים אישיים של חשודים ונאשמים, כמו גם פרוטוקולים וחקירות משטרה פנימיות שהועברו לסנגוריה הציבורית כחלק מן ההליכים המשפטיים.

"זו ממש הפקרות", אמר פקח עירוני שהגיע למקום. "כל אחד יכול לבוא ולקרוא את הפרטים הכי אישיים של האנשים הללו. מפחיד אותי לחשוב מה היה קורה אם הפרטים שלי היו חשופים כך". 

מהסנגוריה הציבורית נמסר כי "מדובר בחומר השייך לעורך דין שעבד בעבר עם הסנגוריה הציבורית במתכונת של מיקור חוץ. עורך הדין כבר לא עובד עם הסנגוריה הציבורית חודשים ספורים. החומר נמצא מחוץ למשרדו ובתוכו מספר מועט של תיקים ישנים של הסנגוריה הציבורית".

עוד צוין, כי "רוב החומר שנמצא אינו שייך ולא היה שייך מעולם לסנגוריה הציבורית - מדובר בתיקים פרטיים. על אף שמדובר בתיקים ישנים ועל אף שלא נגרם כל נזק, תקיים הסנגוריה הציבורית בירור מעמיק עם אותו עורך דין".