פרסום ראשון | פרשת הבקבוקים: מני נפתלי ייפגש עם חוקרים

עובד מעון ראש הממשלה לשעבר צפוי להיפגש מחר עם חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה - כך דווח לראשונה במהדורה המרכזית. מדובר בצעד שאותו יזם נפתלי. נתניהו אתמול: "מדובר בשקרים והשמצות והם יתבררו ככאלה"

מני נפתלי ובני הזוג נתניהו (חדשות 2)

פרשת הבקבוקים: לחדשות 2 נודע כי מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, פנה למשטרה וצפוי להיפגש מחר (רביעי) עם חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. כך דווח הערב לראשונה במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מבהירים כי "לא החלה כל בדיקה. מר נפתלי פנה מיוזמתו וביקש למסור עדות ובשל העובדה שההליך במשרד מבקר המדינה הסתיים הוחלט לאפשר זאת".

אתמול, אחרי שמבקר המדינה הודיע כי יפרסם את דוח ההוצאות של מעון ראש הממשלה בעוד כשבועיים, אמר נתניהו: "אנו נתייחס לדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה כשיתפרסם - ויוכח שהכול נעשה כדין. ביחס לטענות של מני נפתלי, שאינן כלולות בדוח ההוצאות שיימסר על ידי המבקר.

"מדובר בשקרים והשמצות והם יתבררו ככאלה. לאחרונה מתנהל קמפיין תקשורתי מתוזמן ומתוזמר, שנועד להלך אימים על מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשות נתניהו. לא ניתן לקמפיין הפוליטי הזה להסיט את תשומת הלב של הציבור מהנושא המרכזי שעל הפרק - מי ישמור על ביטחון ישראל".

בתוך כך, התייצב השבוע ויקטור סרגה, ששימש במשך חמש שנים כנהגה של אשת ראש הממשלה, לצד בני הזוג נתניהו בפרשת הבקבוקים. סרגה חתם על תצהיר שכותרתו "האמת מאחורי ההכפשות נגד משפחת נתניהו".

לדבריו של סרגה, לאחר שנים שבהן נזרקו הבקבוקים הריקים בבית ראש הממשלה לפח האשפה, הוחלט למחזר את הבקבוקים הריקים כשהרעיון המרכזי הוא שמירה על איכות הסביבה. סרגה הוסיף כי הוא זה שאסף את הבקבוקים למחזור "כאשר התמורה שהתקבל בגין מסירת הבקבוקים נותרה תמיד אצל מרשי ושימשה כקופה קטנה לצרכי בית ראש הממשלה והעובדים בו", נכתב בתצהיר.

דרש החומר מהמבקר. וינשטיין (רים אלסטר, פלאש 90)

ממסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי משרד ראש הממשלה קנה משקאות אלכוהוליים משני ספקים: בסוף 2010 נרכשו בשלושה חודשים משקאות בסך 50 אלף שקלים ובתקופה נוספת, חלקה חופפת, נרכשו משקאות נוספים בעוד 25 אלף שקלים. תיעוד נוסף מציג סכום דומה לתקופה של שנה וחמישה חודשים.

על פי התיעוד הזה בלבד, נרכשו משקאות בסך 100 אלף שקלים במשך כשנתיים. מכאן שהצטברו בבית ראש הממשלה לא מעט בקבוקים שהיה למחזר, רק שהכסף תמורתם אמור היה להיכנס חזרה לקופת המדינה. "ביבי לוקח המון יין לאירועים שלו", סיפר אחד הספקים. "היו מקבלים תקציב 25 אלף שקל, ואז קונים כל פעם קצת עד שגומרים את הסכום הזה".

בעוד כשבועיים: המבקר יפרסם את דוח ההוצאות

אמש החליט מבקר המדינה ,השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא, לפרסם את הדוח על התנהלות מעונות ראש הממשלה בעוד שבועיים, ב-17.2 - חודש בדיוק לפני מועד הבחירות. המבקר הדגיש כי הדוח כולל "חשש לעבירות פליליות".

הדוח שגובש במשרד המבקר מ"עלה חשש לפגיעה בטוהר המידות עד כדי חשש למעשה פלילי" - כך נמסר מטעם המבקר. הדוח יפורסם יחד עם שני דוחות נוספים: דוח על מנהל הכנסת ודוח מעקב על מנהל וכספים בבית הנשיא. טרם נמסר מה יכללו דוחות אלו.

תגובת ראש הממשלה ויושב-ראש הליכוד: "אנו נתייחס לדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה כשיתפרסם - ויוכח שהכול נעשה כדין. ביחס לטענות של מני נפתלי, שאינן כלולות בדוח ההוצאות שיימסר על ידי המבקר, מדובר בשקרים והשמצות והם יתבררו ככאלה. לאחרונה מתנהל קמפיין תקשורתי מתוזמן ומתוזמר, שנועד להלך אימים על מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשות נתניהו. לא ניתן לקמפיין הפוליטי הזה להסיט את תשומת הלב של הציבור מהנושא המרכזי שעל הפרק - מי ישמור על ביטחון ישראל".

ויקטור סרגה

היועמ"ש דרש את החומר שנאסף במשרד המבקר

יום לפני כן התקיימה התייעצות בלשכת היועץ המשפטי, במהלכה ביקש וינשטיין מהמבקר המדינה להעביר לידיו את החומר שנאסף בנוגע להתנהלות מעון ראש הממשלה בפרשת פדיון דמי הבקבוקים - כפי שעשה היום.

"היועץ המשפטי לממשלה ביקש לדעת היכן עומדים הדברים בקשר לבחינת המבקר את הטענות שהוזכרו בפנייתו ליועץ המשפטי", נמסר אתמול מלשכת וינשטיין. ביוני 2014 שלח מבקר המדינה פנייה ליועץ וינשטיין, שכללה בין היתר את נושא פדיון דמי הבקבוקים ואת ריהוט הגן במעון ראש הממשלה.

מלשכת וינשטיין נמסר כי לאחר קבלת הפנייה מהמבקר ב-2014, סיכמו השניים כי המבקר יעיין בחומר הרלוונטי ויעביר את הדברים לטיפול היועץ אם יחשוב שיש בכך צורך. "מאז יוני 2014 לא הועברו לטיפול היועץ המשפטי לממשלה או הפרקליטות חומרים כלשהם מהמבקר בעניין פדיון דמי מיחזור הבקבוקים או רהיטי הגן", נמסר בהודעה מטעם וינשטיין.

"ככל שבדיקתך את הנושאים המוזכרים במכתב טרם הסתיימה, אודה אם תעדכנני בדבר", הוסיף וינשטיין. "אודה לך אם תעדכן אותי לגבי לוח הזמנים הצפוי לפרסום הדוח מטעמך על מנת שאוכל לקחת אותו בחשבון בהקשר לעניין זה ולטענות נוספות שמועלות בעניין התנהלות מעון ראש הממשלה".

בעקבות הדברים הודיע משרד מבקר המדינה כי הוא מעמיד לרשות היועץ המשפטי לממשלה את כל החומרים שנאספו אצלו בקשר לביקורת על מכונות ראש הממשלה - "זאת בהמשך לטיוטת הדוח שהתקבלה אצלו באוגוסט 2014 ומכתב מפורט שנשלח חודש לאחר מכן מהיועצת המשפטית של משרד המבקר".