התלמיד טבע - המורה מואשם בגרימת מוות ברשלנות

נגד סגן ראש ישיבת חורב בירושלים הוגש כתב אישום לאחר שאחד מתלמידיו טבע למוות בטיול שארגן בגני חוגה במאי 2010. על פי האישום, על המורה היה לוודא כי התלמידים יודעים לשחות, לקבל את אישור הוריהם ואת אישור משרד החינוך וכן לוודא כי לא ישחקו במים. "אדם מן היישוב יכול היה להיות מודע לאותה תוצאה", נכתב

גני חוגה, ארכיון (יח"צ)

כתב אישום יוצא דופן הוגש היום לבית משפט השלום בנצרת נגד יוסף יהושע אליאב, מורה וסגן ראש ישיבת חורב בירושלים, בגין גרימת מותו ברשלנות של אביתר אביבי ז"ל - אחד מתלמידיו שטבע בבריכה בגני חוגה בבית שאן במהלך טיול בית ספרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש במהלך טיול של כיתות ז'-ח' באזור הצפון במאי 2010, שכלל כ-215 תלמידים. בשעת ערב, לאחר יום טיולים, חזרו התלמידים לגני חוגה, שם בילו את הלילה. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז צפון, המורה התיר לתלמידיו להיכנס לבריכות, ובכלל זה גם למנוח, וזאת "על אף שלא ידע לשחות במידה המאפשרת השארתו במים ללא השגחה צמודה".

בפרקליטות טוענים כי על המורה היה לבדוק את יכולת השחייה של התלמידים בטרם התיר את כניסתם למים. כמו כן טוענים כי התרשלותו נובעת מכך שלא קיבל את אישור המורים לכניסת ילדיהם למים, לא יידע את ההורים כי הטיול כולל כניסה למים ואף לא קיבל אישור ממשרד החינוך להכנסתם לבריכה.

מהפרטים עולה כי כ-80 תלמידים נכנסו לבריכות ופתחו במשחקי מים אשר על פי כתב האישום "מנעו פיקוח על הנעשה בבריכה". על התלמידים פיקחו באותה שעה שלושה מורים ושני מצילים. בפרקליטות טוענים כי גם בשלב זה התרשל המורה, מאחר שלא קיים פיקוח יעיל על התלמידים, לא הטיל משמעת קפדנית עליהם ולא מנע מהם משחקי מים.

"הנאשם, בהיותו אחראי מטעם בית הספר על הטיול ועל בטיחות התלמידים ועל בטיחות המנוח, נטל במעשיו ובמחדליו במתוארים בכתב האישום סיכון לאפשרות גרימות מותו של המנוח", צוין בכתב האישום. "אדם מן היישוב יכול היה בנסיבות העניין להיות מודע לאותה תוצאה. בכך גרם הנאשם ברשלנותו למותו של המנוח".