"האב המטלטל" העיד: "יודע איזה אבא הייתי, אני חף מפשע"

האב החשוד כי טלטל את בנו ובתו התאומים כשהיו בני ארבע חודשים, הגיע הבוקר לבית המשפט לעדות הראשונה בתיק המתנהל נגדו. "מאשימים אותי בדברים נוראים ומקוממים, ברגע שקרה משהו רצתי אליו, איך אני יכול לפגוע בו?", אמר בבכי

001@בבית המשפט המחוזי בתל אביב התנהל הבוקר (א') דיון טעון במיוחד בעניין פרשת "האב המטלטל", עם מתן עדותו של החשוד בהריגת בנו ובגרימת חבלה חמורה לבתו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני תחילת מתן עדותו של האב אמר פרקליטו, עו"ד ירום הלוי, כי סוף סוף ניתנה לאב האפשרות לספר את גרסתו לאירועים. "הייתה לו טרגדיה כפולה - גם מותו של בנו וגם האישום החמור כנגדו. היום הוא מבטא את הכאב העצום וגם את התקווה הגדולה שלפחות טרגדיה אחת תסתיים", אמר הפרקליט.

בתחילת עדותו סיפר האב על עברו, על שירותו הצבאי ועל המפגש שלו עם אשתו. "מעולם לא נחקרתי במשטרה, אף פעם לא הייתי מעורב במכות. התחום הזה רחוק ממני אלף שנות אור", אמר החשוד. בהמשך נשאל על התייחסות ההורים לתאומים הרכים, ועל התנהגותם השגרתית של התינוקות: "כשהילדים נולדו הם היו כל עולמנו. הם בכו כמו כל הילדים, לא היו דברים חריגים במיוחד בנוגע לבכי, הבן היה בוכה מעט יותר מהבת, אבל לא ברמה שחשבנו ללכת ולבדוק את זה".

"היו סיטואציות שבהן לא הצלחתי להרגיע את הבן", המשיך האב. "במצבים כאלה העברתי אותו לאשתי", סיפר האב תוך שהוא מדגים את צורת ההחזקה ומסביר שהעביר אותו כפי שעשה תמיד, אך בתנועה מעט חזקה יותר ומהירה יותר מבדרך כלל.

האב פרץ בבכי כשהמשיך לספר את השתלשלות האירועים: "הגעתי הביתה אחר הצהריים בסביבות 16:00, אשתי הלכה לישון בשלב הזה. הבן התחיל לבכות, ניסיתי להרגיע אותו בכל דרך אפשרית - לתת לו מוצץ. ישבתי מול הטלוויזיה ונדנדתי אותו בעדינות עם הרגל. כשראיתי שהוא נרגע הנחתי לו. לאחר שהיא התעוררה היא הייתה איתם במשך 20 דקות, או אולי חצי שעה ואז ירדה לעשן סיגריה. אני המשכתי בשלב הזה בעבודות הבית, הייתי במטבח ושמעתי משהו חריג, נבהלתי מאוד".

"מאשימים אותי בדברים נוראייים, אלו דברים קשים אני חי איתם יום-יום"

"מיד ניגשתי אל התינוק וראיתי שהוא חיוור. הוא היה לבן, ניסיתי לדבר אליו. לאחר מספר שניות אשתי הגיעה ואמרתי לה שהילד לא בסדר, שמשהו קרה לו. היא רצה מיד לשכנים שאיתם היינו מתייעצים לא מעט. השכן הגיע, הסתכל, ואמר שכדאי להזמין אמבולנס", סיפר האב בדמעות.

"מאשימים אותי בדברים נוראים ומקוממים, הילדים שלי הם הדבר הכי יקר לי בעולם", סיפר האב על תחושותיו הקשות. "אלו דברים קשים שאני חי איתם יום-יום. אני יודע מי אני ומה אני, איזה בעל ואבא הייתי. ברגע שקרה משהו רצתי אליו, איך אני יכול לפגוע בו? אני חף מפשע! על מה אתם מדברים בכלל?".

התביעה: גרסת האב מופרכת ושקרית

האב על יד קבר בנו הפעוט (חדשות 2)
בשלב בו החלה החקירה הנגדית, הטיח התובע עו"ד איתי פרוסט האשמות לא פשוטות באב: "השאלה היא האם האמירה שלך שלא קרה כלום היא אמינה? אני אומר שהעדות במשטרה וזו שנתת כאן היא מופרכת, שקרית, סותרת את עצמה והפוכה לחלוטין ממה שאירע. וכל זה מעיד על טשטוש של מה שקרה באמת. במילה אחת - אשמה, כל הסתירות שלך מעידות שאתה אשם"

"בניגוד למה שהסניגור שלך טוען, שאנחנו בעצם מציעים שאתה מפלצת שהתפרצה ברגעים האלו, אני מציע שאתה לא אדם רע, אלא אדם שעשה מפזיזות, מחוסר דעת, מעשים רעים. בדיעבד אתה מבין את זה. יש לך כעת הזדמנות אחרונה לומר אני מודה. כי האפשרות האחרת היא שאתה כמו כל עבריין אחר, מרחיק את עצמך מהזירה והשקרים שלך מעידים על האשמה", הדגיש התובע.

לאורך כל בדיקת נסיבות מותו של התינוק שנפטר בגיל ארבעה חודשים ושל הפגיעה באחותו התאומה, המשיך האב להכחיש את המיוחס לו באופן עקבי. גם מי שהייתה אשתו בזמן הטרגדיה, והתגרשה ממנו לאחריה, לא מסרה כל גרסה מפלילה נגדו.

החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד האב נסמכה כולה על חוות הדעת מטעם מומחי המכון לרפואה משפטית באבו-כביר. בדוח אודות הנתיחה לאחר המוות שבוצעה בגופת התינוק נכתב: "הממצאים מתיישבים עם חבלה, לא תאונה, באמצעות טלטול כוחני ולפחות שתי חבטות ראש. כמו כן, נמצאו שברים בצלעות בשלבי ריפוי שונים שנגרמו, קרוב לוודאי, מלחץ על בית החזה בכוח יחסי רב במועדים שונים".