מסתמן: עסקה בפרשת ניסו שחם

בין פרקליטותיו של מפקד מחוז ירושלים לשעבר למחלקה לחקירות שוטרים מתהווה עסקה, שלפיה יודה שחם בעבירה של הפרת אמונים - ולא יועמד לדין בגין עבירות המין שיוחסו לו

יודה בהפרת אמונים ולא יואשם בעבירות מין (חדשות 2)

התפתחות בפרשת ניצב ניסו שחם: במגעים שמתנהלים בין מפקד מחוז ירושלים לשעבר ועורכות דינו לבין בכירי המחלקה לחקירת שוטרים מסתמנת עסקה, שעל פיה יודה שחם בעבירת הפרת אמונים ובתמורה הוא לא יואשם בעבירות המין שיוחסו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניסו שחם נחשד בהטרדות מיניות ומעשים מגונים בארבע שוטרות ובקיום יחסי מין בהסכמה עם חמש שוטרות נוספות. בפרקליטות אומרים כי בחלק מהמקרים מדובר בשוטרות שניצב שחם פעל בעניינן - ולכן מדובר בהפרת אמונים.

מהממצאים שהניבה החקירה בעניינו של שחם עלה החשד כי בעת שמילא תפקידים פיקודיים בכירים, "עשה שימוש במעמדו כדי לפרוש חסות על שוטרות צעירות, רובן בעלות דרגות נמוכות ששובצו לתפקידים זוטרים והיו כפופות לו. בינו לבינן ניכר פער גיל משמעותי. הוא ניהל עמן קשרים מיניים, בהסכמתן, אך בניגוד לחובות ולכללים", הסבירו במשרד המשפטים.

נוסף על כך, הסבירו שם כי "על פי החשד, למרות קשריו המיניים עם השוטרות הזוטרות - בהווה או בעבר - לא נמנע ניצב שחם מלדון בעניינן בהזדמנויות שונות ולקבל החלטות בבקשות שהגישו - מי לאיוש תפקיד שבו חפצה, מי ליציאה ללימודים, מי לשינוי מקום השירות ועוד, כשהחלטותיו מנוגדות, לעיתים, לעמדת מפקדיהן הישירים של השוטרות - שאף הם היו כפופים לו. ניצב שחם פעל לכאורה באותם המקרים במצב של ניגוד עניינים, מבלי שדיווח לממונים עליו על נגיעתו האישית בדבר, באופן שיש בו כדי לפגוע באמון שרוכשים השוטרים למפקדיהם, בתדמיתה של משטרת ישראל ובאמון הציבור בה".