משפחת אטיאס: "סגירת התיק - לא סוף פסוק"

לאחר שהפרקליטות החליטה לגנוז את תיק חקירת התאונה שבה נהרגו 8 בני משפחת אטיאס לפני למעלה משנה, בני המשפחה מוחים: "לא נרפה מן העניין. רפאל ז"ל היה נהג זהיר ואחראי, והוא פעל כמצופה. לא קיבלנו לידינו את מסמכי הבדיקה של המומחים"

הלוויות ההרוגים (אהרן גרנביץ גרנות - עיתון משפחה)

בני משפחת אטיאס מגיבים בזעם על סגירת תיק חקירת התאונה הקטלנית, שבה נהרגו שמונה מקרוביהם: "ההודעה הזו אינה יכולה להוות סוף פסוק. אנחנו נחושים להמשיך בבירור העניין. לא נרפה ולא נפסח על אף אחד מן הגורמים הרלוונטיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתגובה על החלטת הפרקליטות לסגור את תיק החקירה, מסרו בני המשפחה כי "לא נמסרו לעיוננו מסמכים מטעם מומחי הטכניון ולא מטעם המומחים מיפן אשר הגיעו לבדוק את התאונה. טרם קיבלנו לידינו מסמך מסכם, אך נאמר לנו בשיחה בעל פה שהרכב היה תקין מבחינה מכנית - בדגש על הבלמים - ושהוא האיץ את המהירות בפתאומיות ובאופן קיצוני".

"הבוקר קיבלנו הודעה טלפונית מהפרקליטות שבה נמסר לנו, כי לא עולה כל חשד לפלילים בעקבות חקירת התאונה שבה נספו אחינו רפאל, רעייתו יהודית וששת ילדיהם זכרם לברכה. מנקודת המבט של המשפחה שלנו , ההודעה הזו אינה יכולה להוות סוף פסוק; מכיוון שהיא אינה מספקת הסבר לשאלה, מה גרם לרכב להאיץ כך ואיך קרתה התאונה שגבתה את חייהם של שמונה בני אדם?", הוסיפה המשפחה.

"האם החברה שייצרה את הרכב היא זו שצריכה לספק את ההסברים?", תהו. "אולי מישהו מהגורמים שהיו אחראים לוודא את תקינות המכונית? דבר אחד ברור לנו וחשוב שייאמר באופן חד משמעי: אחינו רפאל היה נהג זהיר ואחראי. והוא עשה את מה שמצופה מאדם שנקלע למצוקה בכביש בשעת לילה מאוחרת".

עוד ציינו, כי "הוא ורעייתו התקשרו אל מוקד המשטרה ובמשך חמש דקות ארוכות כמו נצח התחננו לקבל עצה שתחלץ אותם מן המצוקה הנוראה. לאסוננו, זה לא קרה ולאנשי מוקד 100 לא היתה שום עצה מועילה עבורם."

הפרקליטות: אין חשד לפלילים. משפ' אטיאס (חדשות 2)

"אחינו ובני משפחתו שילמו את המחיר היקר ביותר, על משהו שעד לרגע זה לא הפרקליטות ולא אף אחד מגורמי החקירה השונים - כולל מומחי הטכניון, אינם יודעים מהו. חשוב לנו לציין, כי לאחר התאונה התברר שזה אינו המקרה היחיד שבו רכב מסוג זה האיץ בפתאומיות ונקלע לסיטואציה דומה. למזלם של אותם נהגים, הנסיבות היו סלחניות יותר עבורם. אנחנו נחושים להמשיך בבירור העניין. לא נרפה ולא נפסח על אף אחד מן הגורמים הרלוונטיים עד שתינתן לנו תשובה לשאלה מה גרם לאסון הנורא הזה".  

"התיק נסגר לאחר חקירה מקיפה ומאומצת"

היום (ה') הודיעה הפרקליטות כי "לאחר חקירה מקיפה ומאומצת של משטרת ישראל וצוות מומחים מהטכניון, הוחלט לסגור את התיק" בפרשת תאונת הדרכים של משפחת אטיאס בחודש מאי 2012.

לדברי הפרקליטות, "לא נמצאו ראיות לעבירות פליליות כלשהן בפרשה, והתיק ייגנז בעילה של חוסר אשמה פלילית, הן מצד מי שנהג ברכב - אבי המשפחה המנוח, והן מצד כל גורם אחר". הבדיקה שנערכה על ידי צוות מומחים מהטכניון העלתה שהבלמים פעלו, אך לא הצליחו לעצור את הרכב. על פי הערכות המומחים, "שימוש ממושך בבלמים גרם לכשל של מערכת הבלימה, כולל בלם היד".

הרכב לאחר התאונה הקטלנית (חדשות 2)

הבדיקות שבוצעו במעבדות מיצובישי בישראל וביפן לא מצאו פגם גורף בדגם המכונית - גרנדיס - שיכול היה לגרום להאצה בלתי נשלטת. "שעה שלא נמצאה הסיבה שגרמה להאצה הבלתי נשלטת של רכבם של משפחת אטיאס ולתוצאה הקשה והטראגית של הארוע, הוחלט כאמור לסגור את התיק בעילה של חוסר אשמה פלילית", הוסיפו בפרקליטות, והדגישו כי עדכנו את קרובי המשפחה בהחלטה.

טרגדיה בטבריה - הסיקור המלא:

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

הרוגי התאונה הקטלנית בטבריה הובאו למנוחות: "קשה לעכל"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים"

טופס הטסט של משפחת אטיאס: הרכב המשפחתי תקין -

בשל החג: משפחת אטיאס קמה מהשבעה מוקדם מהצפוי

עדויות בעקבות התאונה המחרידה בטבריה: תקלה סדרתית בדוושת הגז

צפו: שחזור תאונת הדרכים של משפחת אטיאס

במקום פירוק לחלקים - הרכב חזר לכביש

משפחה שלמה נספתה - התיק נסגר