היועץ נגד המבקר: איפה החומר?

בתום התייעצות בלשכתו, פנה היועמ"ש למבקר המדינה וביקש "להעביר את החומר שנאסף" בנוגע לפרשות מעון ראש הממשלה. וינשטיין דרש עדכון לגבי הלו"ז לפרסום דוח ההוצאות. משרד המבקר בתגובה: החומר עומד לרשותך

היועץ נגד המבקר: איפה החומר? (מרים אלסטר, פלאש 90)

פרשת הבקבוקים: בתום התייעצות שקיים אמש (ראשון) בלשכתו, ביקש היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין ממבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא להעביר לידיו את החומר שנאסף בנוגע להתנהלות מעון ראש הממשלה בפרשת פדיון דמי הבקבוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היועץ המשפטי לממשלה ביקש לדעת היכן עומדים הדברים בקשר לבחינת המבקר את הטענות שהוזכרו בפנייתו ליועץ המשפטי", נמסר מלשכת וינשטיין. ביוני 2014 שלח מבקר המדינה פנייה ליועץ וינשטיין, שכללה בין היתר את נושא פדיון דמי הבקבוקים ואת ריהוט הגן במעון ראש הממשלה.

מלשכת וינשטיין נמסר כי לאחר קבלת הפנייה מהמבקר ב-2014, סיכמו השניים כי המבקר יעיין בחומר הרלוונטי ויעביר את הדברים לטיפול היועץ אם יחשוב שיש בכך צורך. "מאז יוני 2014 לא הועברו לטיפול היועץ המשפטי לממשלה או הפרקליטות חומרים כלשהם מהמבקר בעניין פדיון דמי מיחזור הבקבוקים או רהיטי הגן", נמסר בהודעה מטעם וינשטיין.

ממתינים לעדכונו. המבקר שפירא (יצחק הררי/משרד מבקר המדינה)

"ככל שבדיקתך את הנושאים המוזכרים במכתב טרם הסתיימה, אודה עם תעדכנני בדבר", הוסיף וינשטיין. "אודה לך אם תעדכן אותי לגבי לוח הזמנים הצפוי לפרסום הדוח מטעמך על מנת שאוכל לקחת אותו בחשבון בהקשר לעניין זה ולטענות נוספות שמועלות בעניין התנהלות מעון ראש הממשלה".  

בעקבות הדברים הודיע משרד מבקר המדינה כי הוא מעמיד לרשות היועץ המשפטי לממשלה את כל החומרים שנאספו אצלו בקשר לביקורת על מכונות ראש הממשלה - "זאת בהמשך לטיוטת הדוח שהתקבלה אצלו באוגוסט 2014 ומכתב מפורט שנשלח חודש לאחר מכן מהיועצת המשפטית של משרד המבקר". עוד נמסר כי משרד המבקר נערך לפרסם את דוח ההוצאות.

במוקד הפרשה: בני הזוג נתניהו (אבי אוחיון לע"מ)

משרד רה"מ: מסרנו נתונים שגויים

לאחר שאתמול מיהרו להכחיש בלשכת נתניהו את הנתונים שפורסמו בחדשות 2 לגבי רכישת משקאות במעון ראש הממשלה וטענו כי הסכום עומד על כ-43 אלף שקלים בלבד, היום הם כבר מספקים גרסה אחרת: "התשלום לספקי שתייה קלה ויין למעון ראש הממשלה בשנים 2009-2010 מסתכם ב-88,964 ש"ח".

בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" טען אתמול ניר חפץ, ראש מטה ההסברה של הליכוד ומקורבו של נתניהו, כי הנתונים שהוצגו בחדשות 2 הם "שקר וכזב" והבטיח כי היום יפרסם משרד ראש הממשלה את הפרטים "האמיתיים" - אלא שפרסום הפרטים הוכיח כי סכום הרכישה גבוה יותר מפי שניים ממה שהציגה לשכת נתניהו תחילה.