רצח הבנות בנגב: מפקד תחנת ערד לא הודח מהמשטרה

תחקיר שנערך לאחר האירוע הקשה העלה כי השוטרים היו אדישים לתלונות האם לגבי הסכנה שנשקפת לה ולבנותיה מצד האב. אז, הודיע המפכ"ל על הדחתו של סנ"צ יוני זייטק, מפקד התחנה. אלא שביומיים האחרונים הושג סיכום בין הצדדים שלפיו הוא יועבר לתפקיד מנהלי וקידומו ייעצר לשנתיים

לאחר רצח שתי הילדות מהיישוב הבדואי אל-פורעה שבנגב, הודיע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי הוא מדיח את מפקד משטרת ערד, סגן-ניצב יוני זייטק. זאת בעקבות התחקיר שהתבצע בנושא, שהעלה כי מפקדי התחנה היו אדישים להתרעות האם שהתלוננה מספר פעמים על הסכנה שנשקפת לה ולבנותיה מצד האב. אלא שמתברר שלא כך הדבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסיכום שהושג בימים האחרונים בין סנ"צ זייטק לבין הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל - לא יודח הראשון מהמשטרה, אלא יועבר לתפקיד מנהלי וקידומו ייעצר לשנתיים.

בסוף חודש מאי האחרון, לאחר שמפכ"ל המשטרה גילה שאם הילדות אסינאד ורימאס אמטיראת שנרצחו בדרום הגישה תלונה נגד האב יום לפני הרצח ובמשטרת ערד לא עשו דבר - הוחלט להדיח לאלתר את מפקד התחנה, סגנו וכן את ראש משרד החקירות בתחנה. בנוסף, הערה בתיק האישי תירשם לרכז החקירות בתחנה ולשוטר שגבה את התלונה.

בדוח המסכם של הוועדה שבחנה את המחדל נכתב כי "נפל כשל חמור בהתנהלות הגורמים בתחנת ערד, בכל הנוגע לאופן הטיפול בתלונת האם בהיבטי פיקוד, דיווח ומקצועיות - כשכשל זה חוצה את שרשרת השוטרים והקצינים עד לרמת מפקד התחנה".

רב-ניצב דנינו הדגיש בהחלטתו את חשיבותה ומשמעותה של אחריות מפקדים, ושל לקיחת אחריות בארגון כמו משטרת ישראל שמופקד על אכיפת החוק, השמירה על הסדר הציבורי ותחושת הביטחון האישי של אזרחי המדינה.