אישום: אחים גידלו סמים בווילה ואיימו על השכנה שהלשינה עליהם

האחים משה ויניב אבוטבול נאשמים בגידול בהיקף רב של קנאביס בווילה שנמצאת ברשותם בנס ציונה. כמו כן השניים מואשמים בשיבוש הליכי משפט, ובאיום על אחת השכנות שהעידו כנגדם: "אני רק חושב איך אני יוצא מפה ולא יודע מה אני עושה לה", אמר האח הבכור בחקירה, בזמן שהאח הצעיר נמלט מהמשטרה במשך חודש

כתב אישום הוגש היום (א') לבית משפט השלום בראשון לציון, נגד שני אחים ממרכז הארץ, שלדברי הפרקליטות "הקימו תשתית לגידול צמחי קנאבוס בהיקף נרחב ומסחרי" בווילה בנס ציונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב האישום, האחים משה (33) ויניב (36) אבוטבול גידלו בחלקה העליון של הווילה 525 שתילים ושיחים של הסם, במשקל של 55 קילוגרם.

תלונות ועדויות מצד שכנים היו בין הגורמים שהובילו לתפיסת החומרים החשודים ולמעצרו של יניב, האח הבכור שהווילה בבעלותו. יניב מואשם שאיים על חיי שכנתו בחקירה, כאשר אמר: "איזה כלבה, חבל שלא העפתי אותה לפני כן, אני אעיף אותה מהדירה בבעיטה" והוסיף - "אני לא רוצה להקשיב, ואני רק חושב איך אני יוצא מפה ולא יודע מה אני עושה לה, מעיף אותה מהדירה הכלבה הזו".

פרקליטם של השניים, עו"ד שרון נהרי הגיש לבית משפט השלו בראשון לציון, שם הוגש כתב האישום, בקשה לחלופת מעצר. בית המשפט קיבל את הבקשה וקבע כי יבדוק אפשרות לשחררם - כך שינהלו את משפטם בתנאי מעצר בית.

50 אלף שקלים בכספת

לאחר שנחשפה מעבדת הסמים המשוכללת שלהם, שכללה מערכת הנבטה, השקיה, תאורה, אוורור וקירור, מד לחות וטמפרטורה וחומרי דישון, ברח משה, האח הצעיר מבין השניים, מביתו ושיבש את חקירת המשטרה. משה הסגיר את עצמו רק ביום שלישי האחרון, לאחר היעלמות של חודש.

הפרקליטות ציינה כי ברשותה ראיות רבות במקרה: הסמים והכלים שנתפסו, מידע מודיעיני, תיעוד תנאי הגידול, הודעת השוכרת שהתגוררה בחלקה התחתון של הווילה, והודאה חלקית של אחד הנאשמים.

מעבדת סמים בחלק העליון של הוילה (חדשות 2)

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים, מחשש שיברחו או ינסו לשבש את הליכי המשפט. כמו כן מבקשת הפרקליטות לחלט את רכושם: את הדירה בה גודלו הסמים, שני כלי רכב, וכ-50 אלף שקלים שנתפסו בכספת של יניב, האח הבכור.