כתב אישום: סב התעלל מינית בנכדיו במשך שנים

גבר בן 72 מירושלים נעצר בשבוע שעבר בחשד שביצע במשך שנתיים מעשים מגונים בנכדו בן ה-15, וניהל שיחות בעלות אופי מיני עם נכדים נוספים. במחשבו האישי של הסב נמצא חומר פדופילי רב

חשד להתעללות מינית במשפחה. (AP)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום חמור נגד תושב ירושלים, בן 72, המואשם בהתעללות מינית בנכדיו ובהחזקת חומר פדופילי רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות תלונות מצד בני משפחתו עצרה המשטרה ביום חמישי האחרון את הסב בחשד שביצע מעשים מגונים בנכדו בן ה-15 במשך כשנתיים, זאת על אף סירובו המפורש. כמו כן, טוענת הפרקליטות, כי הסב פתח לנכדו חשבון בנק, והפקיד בו מאות שקלים לאחר ביצוע המעשים.

כתב האישום מגולל את מסכת ההתעללות שנמשכה חודשים ארוכים ובמהלכה נהג הסב לאלץ את נכדו הצעיר להגיע לפורקן מיני. על פי כתב האישום, נהג לנצל כל הזדמנות שבה היה לבדו עם הילד, כדי לבצע את זממו.

בכתב האישום מצויין גם כי ניהל שיחות בעלות אופי מיני עם שבעה נכדים נוספים. במהלך החקירה גילתה המשטרה במחשבו האישי של הסב חומר פדופילי רב. "הנאשם נהג באופן דומה גם עם נכדים נוספים שלו", נכתב בכתב האישום, "קטינים מתחת לגיל 14, במטרה לקיים עימם מערכת יחסים דומה לזו שקיים עם המתלונן. זאת, תוך שהוא מנסה לשדלם עם טובות הנאה".

בחקירתו קשר עצמו הסב למעשים, ובעקבות כך הוגש נגדו כתב האישום. הפרקליטות ביקשה מבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצר הסב עד תום ההליכים. "למבקשת ראיות לכאורה להוכחת האמור בכתב האישום, לרבות הודאתו של המשיב. העבירות המיוחסת למשיב מקימות חשש סביר, כי שחרורו יסכן את בטחונו של אדם ו/או של הציבור", נכתב בבקשה להארכת המעצר.