קנס של 65 אלף שקלים לשר בנט

שר הכלכלה קיבל קנס חריג בחומרתו על סך של 65 אלף שקלים משום שלא רשם הוצאה בגין שכר טרחת חוקר פרטי במסגרת מימון הפריימריז. אבל בנט לא לבד: מבקר המדינה קנס כ-50 חברי מפלגות נוספים בגין התנהלותם בבחירות המקדימות

מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא, פירסם היום (ד') דוחות ביקורת בנושא מימון הבחירות, מהם עולה כי 52 חברי מפלגות קיבלו קנס בגין התנהלותם בפריימריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שקיבל קנס יוצא דופן בחומרתו הוא שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שנקנס ב-65 אלף שקלים. על פי הדוח הוא נקנס משום שלא נכללה הוצאה בגין שכר טרחת חוקר פרטי שאסף עבורו מידע על פעילותו של אחד המועמדים האחרים בבחירות המקדימות.

קנס יותר מ-50 חברי מפלגות. המבקר שפירא (חדשות 2)
סגן שר הביטחון ממפלגת הליכוד דני דנון, נקנס בסכום של 20 אלף שקלים ועמיתו למפלגה, ח"כ משה פייגלין, נקנס ב-18 אלף שקלים.

בין הפעילים הפוליטיים הנוספים שנקנסו ישנם ח"כ עמיר פרץ, ח"כ אראל מרגלית ודניאל בן סימון ממפלגת העבודה; סגנית השר ציפי חוטובלי וח"כ גילה גמליאל ממפלגת הליכוד; ח"כ איילת שקד וח"כ שולי מועלם ממפלגת הבית היהודי; וח"כ תמר זנדברג וח"כ עיסאווי פריג' ממפלגת מרצ.

בדוח שחיבר, הסתייג שפירא מגיוס תרומות מחו"ל. הוא סבור כי יש לאסור על מועמדים לקבל תרומות מחו"ל בדומה לאיסור הקבוע בחוק מימון מפלגות. "גיוס תרומות מחו"ל משמעו קבלת תמיכה מגורמי חוץ אשר לא אחת הם נעדרי זיקה וקשר למדינת ישראל, אך חפצים בזכות תרומתם להיות מעורבים בקביעת סדר היום הציבורי בישראל", כתב.